Zamknij

Dziecięcy Zespół Ludowy działa pełną parą. Rekrutacja trwa!

11:29, 02.10.2019 | Informacja prasowa WOK
REKLAMA

Wrzesień okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla członków Dziecięcego Zespołu Ludowego działającego w Węgrowskim Ośrodku Kultury. 

8.09.2019 r. tancerze wyjechali do Żdżar, gdzie zaprezentowali się podczas Międzypowiatowego Jarmarku Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2019”. W przeglądzie zaprezentowało się 16 zespołów z powiatów: łukowskiego, radzyńskiego, bialskiego, siedleckiego, węgrowskiego i łosickiego. Zespół otrzymał nagrodę, dyplom oraz statuetkę Złotego Kura.

Już tydzień później 15.09.2019 r. Dziecięcy Zespół Ludowy uświetnił swoim występem obchody Mazowieckiego Święta Chleba i Sera na scenie plenerowej na Rynku Mariackim w Węgrowie. 

Natomiast 22.09.2019 r. członkowie Zespołu wyjechali do Grochowa, aby tam swym występem ubarwić Piknik Rodzinny, który odbył się w Kąciku Ekologicznym nad Bobrową Tamą. Każdy występ zakończył się gromkimi brawami i spotykał się z entuzjazmem publiczności.

Dziecięcy Zespół Ludowy istnieje od października 2014 roku, obecnie liczy sobie 20 członków, założycielem i choreografem Zespołu jest Katarzyna Zaliwska, akompaniatorem Andrzej Giers. Pragniemy dodać, że w dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania się do Zespołu, więcej informacji w sekretariacie Węgrowskiego Ośrodka Kultury oraz pod nr tel. (25) 792 00 59.

(Informacja prasowa WOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA