Zamknij
REKLAMA

Politycy Koalicji Obywatelskiej odpowiadali na pytania mieszkańców

09.28, 21.09.2022 MM
REKLAMA

We wtorek o godz. 18 w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z politykami Koalicji Obywatelskiej: Rafałem Trzaskowskim, Kamilą Gasiuk-Pihowicz, Elżbietą Lanc, Barbarą Nowacką, Czesławem Mroczkiem oraz Sławomirem Nitrasem. Wydarzenie zostało zorganizowane w formule pytań i odpowiedzi.

Wydarzenie zorganizowało węgrowskie i sokołowskie Koło Platformy Obywatelskiej i było okazją do dyskusji na tematy bieżące. 
- Te spotkania wyglądają w ten sposób, że oddajemy się w państwa ręce, dlatego że gdyby każdy z nas zaczął robić wstęp, to pewnie minęłoby 40 minut. Zachęcamy państwa do zadawania pytań i wyrażania swoich opinii. Zachęcamy do gorącej dyskusji. Byłem dzisiaj zdziwiony, bo rzeczywiście wszystkie media pytały mnie dlaczego jadę do Węgrowa. Odpowiadałem, że po to, aby spotkać się z ludźmi, co w tym dziwnego? I właśnie po to tutaj jesteśmy. Ale jak zdarza się tak, że politycy są na takich spotkaniach poza kampanią wyborczą, to znaczy, że naprawdę chcą rozmawiać. Teraz jest czas dla was, nie ma złych pytań, są tylko złe odpowiedzi - mówił w krótkim wstępie Rafał Trzaskowski. 

Pytań było sporo, wiele z nich dotyczyło krytyki PiS-u i bieżącej sytuacji politycznej - o polityce zagranicznej, w tym kwestii pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, polityce społecznej, oświacie, ale też nie zabrakło pytań o jakość debaty publicznej czy przyszłość i sposób, w jaki KO chciałaby wygrać wybory. Wśród obszarów, które zdaniem polityków są najważniejsze i być może staną się tematem kampanii parlamentarnej są: samorządy i wzmacnianie ich roli i podmiotowości, twarda polityka zagraniczna, ale poprawiająca relacje z UE i dająca możliwość sięgnięcia po środki z KPO, oświata - program nauczania i wzmocnienie pozycji nauczycieli czy też pomoc przedsiębiorcom którzy wpadają w problemy m.in. z powodów rosnących cen energii, a także rozwiązanie sporów związanych z sądownictwem. 

Spotkanie potrwało blisko dwie godziny, wzbudziło duże zainteresowanie sympatyków partii i osób zainteresowanych polityką krajową, oprócz mieszkańców powiatu węgrowskiego, nie zabrakło także gości z Mińska Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec czy Sokołowa Podlaskiego.

[FOTORELACJA_LISTA]27[/FOTORELACJA_LISTA]

 

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%