Zamknij
REKLAMA

Spotkania podróżnicze w Centrum Dialogu Kultur. Wyspy Indonezji, śniegi Svalbardu

19.53, 21.09.2022 inf. prasowa CDK
REKLAMA

Uczestnicy sobotniego Wieczoru Podróżników w Klasztorze spędzili go na wyspach Indonezji. Kolejne spotkanie to opowieść o wyprawie na Svalbard.
 

Swoje wrażenia z trzech wyjazdów do Indonezji przedstawił Roman Postek, węgrowianin, pracownik Centrum Dialogu Kultur - Klasztor Węgrów. Takie spotkania jak to pozwalają na oderwanie się od naszej, coraz bardziej szarej wraz odejściem lata, codzienności i poszerzają znajomość świata o informacje i obrazy, które trudno znaleźć w przewodnikach. Czasami także zachęcają do pójścia w ślady prelegenta. 

Wyprawy, które odbywał pan Roman wraz z grupą znajomych, to wyjazdy o charakterze trampingowym, pozwalające na swobodne przemieszczanie się z wyspy na wyspę, których jest w Indonezji ponad 17000. Podróżnicy odwiedzili tylko kilka z nich, lecz zebrany materiał fotograficzny i wspomnienia z nim związane wystarczyły na długą opowieść, bo były to miejsca niezwykle atrakcyjne.

Uczestnicy poznali fascynujące zabytki przeszłości: Borobudur, Prambanan, Tanat Loh, Besakih; wyspy: Bali, Lombok, Jawę, Gili, Sumbawę i Komodo; wulkany, plaże i lasy deszczowe; ptaki, ryby i warany; obyczaje i sztukę: rzeźbę, malarstwo oraz taniec. Indonezja i sposób jej przedstawienia przypadły do gustu publiczności, więc już teraz zapraszamy na kolejną ekspedycję, tym razem do mroźnej, lecz przepięknej Arktyki – 24 września (sobota) o godz. 18.00 swój rejs jachtem na Svalbard (Spitsbergen) przedstawi Lech Pawlak. Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy i Fundacja PZU.

(inf. prasowa CDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%