Zamknij
REKLAMA

O tanich mieszkaniach czynszowych z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości

11.59, 06.10.2022 PW Aktualizacja: 11.59, 06.10.2022
fot. PW
REKLAMA

28 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Arkadiuszem Urbanem.

Tematem spotkania był realizowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych w ramach którego KZM tworzy z gminami spółki, których celem jest budowa z dofinansowaniem rządowym mieszkań społecznych o umiarkowanym czynszu dla najemców.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, w skrócie SIM-y, to realizowany od roku program Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN). W swoim wystąpieniu prezes KZN Arkadiusz Urban podkreślał, że program będzie służył depopulacji i zrównoważonemu rozwojowi. Mieszkania budowane przez SIM-y będą przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej ale posiadają zdolność czynszową. W ramach programu najemcy SIM będą mogli zamieszkać w lokalu bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu, a stawki czynszu mogą być nawet o połowę niższe niż na rynku komercyjnym. Dla najemców istnieje również możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie 20-30 lat).

W wydarzeniu uczestniczyli: Senator RP Maria Koc, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Pan Arkadiusz Urban, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym wójtowie i burmistrzowie wraz z pracownikami merytorycznymi urzędów gmin i miast odpowiedzialnymi za wykonywanie zadań z zakresu gospodarki mieszkaniowej, w tym: Wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, a także przewodniczący Rad Gminnych i Miejskich wraz z Radnymi.

Organizatorem spotkania były Senator RP Maria Koc i Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

(PW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%