Zamknij
REKLAMA

Kierowco, zwolnij!

13:57, 05.11.2019 | fot. OSP Węgrów MK/KPP w Węgrowie
REKLAMA

W ostatnich dniach na drogach naszego powiatu doszło do wielu wypadków. Niestety, jeden z nich był tragiczny.


Apelujemy o rozsądną jazdę i dostosowanie prędkości do jesiennych, wciąż pogarszających się warunków. Węgrowska policja przedstawiła raport z ostatnich wydarzeń drogowych. Niestety liczba zdarzeń nie napawa optymizmem. 

22 października w Korytnicy 44 letni mieszkaniec poowiatu węgrowskiego kierując samochodem marki Ford w trakcie manewru cofania potrącił rowerzystę, który w wyniku poniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości ( 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Postępowanie prowadzi PP Korytnica.

22 października w Węgrowie na ul. Gdańskiej mieszkanka powiatu węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Volvo, którego kierująca zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych,  w wyniku czego uderzyła w tył tegoż pojazdu, a ten uderzył lusterkiem w rower pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych. Dwie osoby poniosły obrażenia. 

26 października w Węgrowie na Al. Solidarności mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierując ciągnikiem rolniczym w trakcie manewru cofania najechał na stojący za nim pojazd Mercedes. Nikt nie poniósł obrażeń.

W tym samym dniu w Węgrowie na ul. Miedzanka 39 letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel Astra, jadąc na prostym odcinku drogi podczas hamowania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem Opel Corsa. Jadący za Corsą Seat chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na prawe pobocze gdzie zderzył się z Astrą po czym zjechał do rowu. Jedna osoba poniosła obrażenia.

27 października w Łochowie na ul.  1 Maja 65 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Mazda, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie poniósł obrażeń. 

W tym samym dniu w Majdanie (Gmina Stoczek) 42 letnia mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Opel nie zauważyła sygnalizującej i wykonującej manewr skrętu w lewo kierującej skuterem. W wyniku zderzenia nikt nie poniósł obrażeń. 

Również 27 października w Czerwonce mieszkanka Warszawy kierując pojazdem marki Nissan podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem Alfa, w wyniku czego doszło do zderzenia. Nikt nie poniósł obrażeń.

28 października w Korytnicy mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując autobusem Autosan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Renault w wyniku czego doszło do zderzenia. W autobusie przewożone były dzieci.  Nikt nie doznał obrażeń.

31 października w Kalinowcu mieszkaniec pow. makowskiego kierując pojazdem marki Scania z naczepą najechał na unieruchomiony pojazd marki Renault doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. 

W tym samym dniu na trasie Węgrów - Szaruty mieszkaniec pow. Siedleckiego, kierując samochodem marki Volvo, w trakcie wymijania się z pojazdem ciężarowym uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy Ursus. Kierujący ciągnikiem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Volvo został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie. 

1 listopada w Węgrowie na ul. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki VW Golf na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu  marki BMW, wskutek czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

2 listopada w Węgrowie ul. Żeromskiego mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku uderzenia pieszy trafił do szpitala jednak obrażenia, których doznał nie wymagały hospitalizacji.   

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem.

(fot. OSP Węgrów MK/KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA