Zamknij
REKLAMA

Ponad 365 tys. zł z WFOSiGW w Warszawie dla jednostek OSP z powiatu węgrowskiego

09.09, 16.11.2022 WFOSiGW w Warszawie Aktualizacja: 09.09, 16.11.2022
fot. WFOSiGW w Warszawie
REKLAMA

Środki trafią do jednostek OSP na zakup sprzętu i wyposażenia, aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz dofinansowanie projektów związanych z ochroną powietrza. Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka podpisała dwadzieścia umów dotacyjnych.

W wydarzeniu, które odbyło się 10.11.2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie wzięli udział lokalni samorządowcy i parlamentarzyści, którzy zabiegali o przyznanie jednostkom dotacji m.in: Maria Koc - Senator RP, Maciej Górski poseł RP, Sylwester Dąbrowski wicewojewoda Mazowiecki. Obecni byli również Mateusz Bieniak Komendant PSP w Węgrowie i jego zastępca Dariusz Maciąg oraz Agnieszka Kiljańczyk Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach.

Do czterech jednostek OSP trafi łącznie 55 700 zł na aktywowanie i doposażenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wsparcie otrzymają jednostki OSP Gałki, OSP Grygrów, OSP KSRG Liw i OSP Polków Sagały.

Fundusz przyznał również trzy dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. OSP Leśnogóra otrzymała na ten cel ponad 29 160 zł, do OSP w Laskach trafi ponad 26 200 zł, z kolei Gmina Łochów otrzyma 26 600 zl na realizację inwestycji na budynku OSP KSRG Łochów ul. Fabryczna.

Wsparcie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie blisko  20 mln zł na programy skierowane do służb ratowniczych, w tym w szególności do Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2019 r. OSP z Mazowsza otrzymały w formie dotacji 90 mln zł i 3,5 mln zł w formie niskoprocentowych pożyczek z możliwością częściowego umorzenia.

(WFOSiGW w Warszawie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%