Zamknij
REKLAMA

I Bieg Niedźwiadka w Ruchnie przyciągnał 130 miłośników biegania i wielu kibiców! [FOTO]

17.16, 21.11.2022 A.K. Aktualizacja: 17.21, 21.11.2022
A.K.
REKLAMA

„Niedźwiadki” nie przestraszyły się mrozu. W zawodach sportowych wzięło udział ponad 130 miłośników biegania. I „Bieg Niedźwiadka” odbył się w niedzielę, 20 listopada, w Kantorze Starym, w Ruchnie. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek” Węgrów.

Do Kantoru Starego przybyli m.in.: nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Bogusław Piątek, inżynier nadzoru Lasów Państwowych Jerzy Derlicki, leśnicy z Nadleśnictwa Łochów, przedstawiciele hejnalistów myśliwskich „Pasja”, a także panie dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II w Węgrowie – Grażyna Dragan i Agnieszka Kowalczyk. Oprócz samych sportowców nie zabrakło też rodziców, przyjaciół i znajomych, którzy kibicowali swoim zawodnikom. Sportowego ducha walki wzmacniali w uczestnikach trenerzy UKS „Niedźwiadek” Michał Gierasimiuk, Paweł Kuć i Paweł Szczepanik.   

Miejsce spotkania „Niedźwiadków” nie było przypadkowe. W środku lasu, na łonie przyprószonej śniegiem natury, spotkali się wszyscy miłośnicy sportu, którym nie straszna jest niska temperatura i aktywność fizyczna. – Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Sportowa Natura” – mówi prezes UKL „Niedźwiadek” Magdalena Wyrzyk. – Celem projektu, którego pomysłodawcą są Lasy Państwowe, jest promowanie ruchu na świeżym powietrzu, a także zachęcanie do spędzania wolnego czasu w lasach. Ważną sprawą jest też dofinansowanie, które dostaliśmy dla naszego klubu sportowego. Środki te zostaną wykorzystane na zakup strojów czy zorganizowanie wyjazdu dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgrowie – dodaje prezes.

„Bieg Niedźwiadka” został rozegrany w kategoriach: dzieci z przedszkola (200 m), uczniowie klas 1-3 (400 m), 4-6 (600 m), 7-8 (1 km), a także kategoria open – nordic walking (5 km) i bieg (5 km). Rywalizacja była zacięta, bo chociaż każdy z uczestników otrzymał medal, walka rozgrywała się jeszcze o podium, puchar i nagrody. W przerwie między poszczególnymi kategoriami można było posilić się bigosem, gorącą kiełbasą, poczęstować się herbatą i ciastem, a także ogrzać się przy ognisku. Dodatkową atrakcją było stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Łochów z licznymi nagrodami oraz wspólne sadzenie nowego pokolenia lasu. Organizatorzy „Biegu Niedźwiadka” zapewniają, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie. Kolejny bieg odbędzie się w przyszłym roku.

Sponsorami niedzielnego wydarzenia byli: SP ZOZ w Węgrowie, Miasto Węgrów, firma „Addit”, „Hochland”, piekarnia „Starawieś”, Zbigniew Ajchel, a także firma „Zabawkarstwo” Wojciecha Bączka.

[FOTORELACJA_LISTA]29[/FOTORELACJA_LISTA]

 

(A.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%