Zamknij
REKLAMA

Adwentowe koncerty w Gminie Łochów

11.26, 21.12.2022 FOT/INF. MiGOK Aktualizacja: 22.26, 21.12.2022
fot. MiGOK
REKLAMA

W minioną niedzielę w Kościołach w Budziskach, Gwizdałach i w Kamionnej odbyły się znakomite Koncerty Adwentowe w wykonaniu Zespołu Kanczerta.

Na spotkanie z Zespołem przybyli wierni z pobliskich miejscowości by wziąć udział w uczcie duchowej jaką przygotował Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie dzięki dofinansowaniu  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Wierni podczas Koncertu mogli wysłuchać polskich tradycyjnych pieśni adwentowych i kolęd. Część adwentowa składała się  z utworów powstałych między XVII, a XVIII wiekiem, w środowiskach klasztornych, szlacheckich, włościańskich. Były to pieśni o zwiastowaniu do świętych Pańskich oraz pieśni dziadowskie.

Część kolędowa była zaśpiewana razem z obecnymi, stworzony klimat był bardzo ciekawy gdyż unosząca się pieśń wybrzmiewała w całym Kościele ku uciesze całej widowni.

Muzyka wykonywana była  na instrumentach z epoki - skrzypcach, lirze korbowej, basach, drumli, dudach, wiolonczeli  a pieśni śpiewane były białym głosem.

 

(FOT/INF. MiGOK)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%