Zamknij
REKLAMA

Włamał się na węgrowską plebanię, zatrzymali go księża

12.37, 03.01.2023 źródło: KPP w Węgrowie/mł. asp. Monika Księżopolska Aktualizacja: 12.39, 03.01.2023
REKLAMA

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 53-latek podejrzany o włamania do plebanii. Podejrzany został zatrzymany na gorącym uczynku.

W miniony piątek 30 grudnia dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do plebanii jednego z kościołów na terenie Węgrowa. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego po przyjeździe na miejsce zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który został ujęty przez księży. Mężczyzna wykorzystując nieobecność kapłanów dostał się do plebanii. W trakcie szukania łupów został ujęty przez księży, którzy wrócili wcześniej niż pierwotnie planowali.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci z Komendy w Węgrowie ustalili, iż zatrzymany mężczyzna, kilka dni wcześniej, włamał się także do innej plebanii w Węgrowie, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości 650 zł.

53-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

(źródło: KPP w Węgrowie/mł. asp. Monika Księżopolska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%