Zamknij
REKLAMA

Koncert piosenek Anny German przyciągnął tłumy

14:07, 17.02.2020 | M.M
REKLAMA

12 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert piosenek Anny German, zorganizowany z okazji spotkania z Przewodniczącą Ligi Kobiet Polskich Aldoną Michalak. Tego dnia otwarto także wystawę poświęconą roli kobiet w walce o wolność Polski, którą obejrzeć można w holu WOK.


Liga Kobiet Polskich jest organizatorem Festiwalu Piosenki Anny German. Przed Węgrowską publicznością wystąpiła laureatka tego festiwalu, Katarzyna Zawada. Koncert spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem, a oprócz wielu szlagierowych piosenek Anny German, wokalistka zaprezentowała także utwory znane z popkultury, takie jak „My heart will go on” Celine Dion czy „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Liga Kobiet Polskich to organizacja z ponad stuletnią historią i tradycją. Na przestrzeni ponad stu lat polskie kobiety wykonywały i wykonują nadal ogromną pracę organiczną, w zależności od sytuacji w kraju. Pomagały wojsku, gotowały, cerowały, walczyły o prawa wyborcze kobiet, działały w zakresie obrony praw kobiet i rodziny, pomocy kobietom w trudnych sytuacjach życiowych i edukacji. Zarząd Główny Ligii Kobiet Polskich realizuje aktualnie trzy wiodące projekty, tj. Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German, Warsztaty muzyczne Cała sala śpiewa dla osób 60+ i nie tylko w ramach Srebrnego Uniwersytetu Ligi Kobiet Polskich oraz Kobiety w walce o Niepodległość - wystawa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości obrazująca wkład kobiet w walce o wolną Polskę.

Gość spotkania zainicjowanego przez senator Marię Koc, Przewodnicząca Zarządu Głównego LKP Aldona Michalak przybliżyła historię organizacji i zrelacjonowała bieżące działania członkiniom węgrowskiego klubu, który nie jest oficjalnie zrzeszony w strukturach organizacji. Przewodniczącą węgrowskiego koła Ligi Kobiet Polskich jest Barbara Bojar. (M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone