Zamknij

Nowe fakty ws. tragedii w Zieleńcu. Quadem kierowało dziecko

11:41, 09.03.2020 | KPP w Węgrowie
REKLAMA

W dniu 7 marca, kilka minut po godz. 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie otrzymał informację o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Zieleniec w gminie Sadowne. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław-Warszawa-Białystok oraz pojazdu typu quad, którym podróżowało dwie osoby.

Na miejsce skierowano wszystkie patrole Policji dostępne w chwili zdarzenia oraz wezwano policjantów dyżurujących. Niestety, w wyniku zderzenia z pociągiem, śmierć poniosły dwie osoby podróżujące quadem. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Węgrowie. Przesłuchano maszynistę pociągu oraz świadków. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Motorniczy był trzeźwy.

Początkowo ruch pociągów był całkowicie wstrzymany, następnie wprowadzono ruch po jednym torze.

W wyniku wstępnych czynności ustalono, że kierującym czterokołowcem był najprawdopodobniej 8-letni chłopiec, a z tyłu pojazdu siedział jego 29 letni ojciec – mieszkańcy gminy Stoczek. Nie posiadali hełmów ochronnych.  W momencie zdarzenia zapory drogowe były opuszczone i działały sygnalizatory świetlne. Po uderzeniu, pociąg zatrzymał się w odległości ok. 400 metrów w stronę Małkini za przejazdem kolejowym.  Zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu pociągu oraz z kamer znajdujących się na przejeździe. Ich analiza powinna dać odpowiedź na pytanie jak to się stało, że zignorowano opuszczone zapory i sygnalizację świetlną.

Żaden z pasażerów pociągu nie ucierpiał w zdarzeniu. PKP Intercity zorganizowała transport zastępczy.

(KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA