Zamknij

Niektóre przedszkola i żłobki na terenie powiatu wracają do pracy

10:36, 08.05.2020 | Powiat Węgrowski
REKLAMA

Od 6 maja do żłobków i przedszkoli zaczynają wracać dzieci. Umożliwił to rząd, decyzję w tej kwestii pozostawiając samorządom. Część z nich postanowiła otworzyć placówki.

Z informacji zebranych z miast i gmin z terenu powiatu węgrowskiego wynika, że pracę wznowią następujące żłobki i przedszkola:

- Przedszkole w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, będące jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego w Węgrowie - od 11 maja

Miasto i Gmina Łochów

- Przedszkole przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łochowie - od 6 maja

- Przedszkole przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łochowie - od 6 maja

- Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Ostrówku - od 6 maja

- Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Gwizdałach - od 6 maja

- Przedszkole w Zespole Szkół w Kamionnej - od 6 maja

- Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie - od 6 maja

- Przedszkole niepubliczne „Mikilandia” w Łosiewicach - od 6 maja

- Żłobek niepubliczny „Zuszek Maluszek” w Łochowie - od 11 maja

Miasto Węgrów

- Niepubliczny żłobek „Tuptuś” - od 6 maja

- Niepubliczny żłobek „Mały Urwis” - od 6 maja

- Niepubliczny żłobek „Koala”  - od 11 maja

- Przedszkole Artystyczne „Koala” - od 11 maja

- Katolickie Przedszkole św. Antoniego - od 11 maja

Gmina Miedzna

- Gminne Przedszkole w Miedznie - od 11 maja

W związku z decyzją o możliwości wznowienia działania żłobków i przedszkoli oraz klas zerowych, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał ponad tysiąc litrów płynów dezynfekujących dla otwierających się placówek na terenie powiatu węgrowskiego. Zostały one dostarczone do Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, skąd trafiają bezpośrednio do otwierających się obiektów.

Zgodnie z wytycznymi MEN z placówek w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, w tym m.in. pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak pragnie serdecznie podziękować wszystkim samorządowcom, dyrektorom i pracownikom placówek, którzy mimo wielu trudności związanych z przygotowaniem do uruchomienia opieki dla najmłodszych mieszkańców powiatu, podjęli się tego niełatwego zadania.
"Każdy z państwa wykazał się odwagą, ponad wszelkie trudności stawiając chęć  pomocy rodzicom, którzy będą wracać do pracy a nie mają z kim zostawić dziecka” – podkreśla Starosta.

Od samego początku epidemii Samorząd Powiatu Węgrowskiego podejmuje decyzje, które maksymalnie mają zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Otwarcie placówek to przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania opiekunów małoletnich, którzy że względów zawodowych potrzebują pomocy i opieki nad dziećmi.

(Powiat Węgrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA