Zamknij

Władze powiatu przekazały sprzęt IT placówkom oświatowym

14:14, 12.05.2020 | Powiat Węgrowski
REKLAMA

W dobie pandemii koronawirusa, zajęcia lekcyjne prowadzone są online. Jest to utrudnienie dla rodzin, które nie posiadają komputerów lub ich ilość jest niewystarczająca. Dyrektorzy siedmiu szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu węgrowskiego odebrali laptopy i tablety, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów.

Na zakup urządzeń do zdalnej nauki, samorząd powiatu pozyskał środki z ministerialnego projektu "Zdalna szkoła" w kwocie 100 tys. zł. Przekazany przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak i Wicestarostę Marka Renika sprzęt informatyczny, będzie pomocą dla uczniów w zdalnym nauczaniu, prowadzonym aktualnie przez szkoły. Urządzenia trafią do rodzin, gdzie nie ma żadnego komputera oraz do rodzin wielodzietnych. Po epidemii, kiedy tradycyjne lekcje zostaną w szkołach przywrócone, uczniowie zwrócą użyczony sprzęt  i będą z niego korzystać podczas zajęć lekcyjnych.

Urządzenia do zdalnej nauki zostały rozdysponowane następująco:

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie -  (laptop – 7 sztuk, słuchawki z mikrofonem – 7 sztuk, oprogramowanie Office 2019 – 7 sztuk, tablet – 5 sztuk, słuchawki dokanałowe z mikrofonem – 5 sztuk, etui z klawiaturą do tabletu – 5 sztuk)
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie – (laptop – 4 sztuki, słuchawki z mikrofonem – 4 sztuki, oprogramowanie Office 2019 – 4 sztuki, tablet – 5 sztuk, słuchawki dokanałowe z mikrofonem – 5 sztuk, etui z klawiaturą do tabletu – 5 sztuk)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie – (laptop– 2 sztuki, słuchawki z mikrofonem – 2 sztuki, oprogramowanie Office 2019 – 2 sztuki, tablet– 5 sztuk, słuchawki dokanałowe z mikrofonem – 5 sztuk, etui z klawiaturą do tabletu – 5 sztuk)
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem – (laptop – 3 sztuki, słuchawki z mikrofonem – 3 sztuki, oprogramowanie Office 2019 – 3 sztuki, tablet– 3 sztuki, słuchawki dokanałowe z mikrofonem – 3 sztuki, etui z klawiaturą do tabletu – 3 sztuki)
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie – (laptop – 3 sztuki, słuchawki z mikrofonem – 3 sztuki, oprogramowanie Office 2019 – 3 sztuki)
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku – (laptop – 2 sztuki, słuchawki z mikrofonem – 2 sztuki, oprogramowanie Office 2019 – 2 sztuki)
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku – (tablet – 3 sztuki, słuchawki dokanałowe z mikrofonem – 3 sztuki, etui z klawiaturą do tabletu – 3 sztuki)

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

(Powiat Węgrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA