Zamknij

Akcja roznoszenia maseczek w Gminie Liw zakończona

14:30, 12.05.2020 | Gm. Liw
REKLAMA

Od 16 kwietnia wprowadzono na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczek lub części odzieży. Gmina Liw rozpoczęła akcję szycia maseczek i dostarczania ich do swoich mieszkańców. Beneficjentami byli przede wszystkim seniorzy. Łącznie do mieszkańców trafiło blisko 1400 sztuk. 


Maseczki mogą być specjalistyczne lub przygotowane własnoręcznie. Obowiązek zakrywania twarzy dotyczy przebywania poza domem, w przestrzeni publicznej tj. w sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy, urzędach.

W trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Liw, szczególnie osób starszych zaliczanych do grupy ryzyka oraz w związku z początkowymi trudnościami w zakupie maseczek ochronnych i ich wysokimi cenami, w Urzędzie Gminy Liw powstał pomysł uszycia maseczek ochronnych dla mieszkańców. Pracownicy Urzędu i GOPS przynieśli maszyny do szycia, żelazka i wybrali model maseczki. 

Jedni zajmowali się wykrojem maseczek, jedni szyciem, a jeszcze inni prasowaniem i pakowaniem maseczek. Sala konferencyjna zamieniła się w szwalnię. Najwięcej problemów było z szybkim zakupem materiałów i gumek, które okazały się w czasach pandemii bardzo deficytowym towarem. 

W całą akcję włączyli się dyrektorzy i pracownicy przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Sukcesywnie w miarę szycia kolejnych partii maseczek mieszkańcy naszej gminy byli powiadamiani drogą systemu powiadamiania SMS o dacie, miejscu i godzinie przekazywania maseczek. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie od 16 kwietnia 2020 r. do 30 kwietnia 2020 r. na terenie Gminy Liw rozdysponowali 1370 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom Gminy Liw, w szczególności osobom w wieku 60+.
- Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy, GOPS oraz dyrektorom i pracownikom Samorządowego Przedszkola w Liwie, Ruchnie, Starejwsi i Wyszkowie a także dyrektorom i pracownikom Samorządowych Szkół Podstawowych w Ruchnie i Starejwsi za zaangażowanie się w wykonaną prace na rzecz naszych mieszkańców - dziękował wójt Bogusław Szymański.

(Gm. Liw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA