Zamknij
REKLAMA

Rośnie ilość śmieci Wójt Gminy Miedzna apeluje do mieszkańców

09:48, 28.05.2020 | M.M
REKLAMA

Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus przeprowadził analizę danych z odbiorów odpadów w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku. Dane są niepokojące. Czy opłaty za odbiór znowu podrożeją? To już zależy od dyscypliny mieszkańców.


- Po wstępnej analizie jestem zaskoczony bardzo dużym wzrostem ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu naszej gminy – mówił Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Miedzna.

Ogółem za 4 miesiące bieżącego roku z terenu gminy Miedzna odebranych zostało 203,8 Mg odpadów komunalnych, aż o 67,7 Mg więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, natomiast ilość odpadów posegregowanych zmniejszyła się z 69,00 Mg do 50,50 Mg.
- Największy wzrost nastąpił w odebranych odpadach wielkogabarytowych i odpadach zmieszanych, dlatego apeluję do mieszkańców o prawidłową segregację. Ilość odebranych odpadów ma największy wpływ na wysokość opłat za odbiór. Jeżeli tendencja wzrostowa się utrzyma już i tak wysokie stawki za odbiór prawdopodobnie wzrosną. Dlatego jeszcze raz apeluję i proszę mieszkańców naszej gminy o racjonalną gospodarkę odpadami, która doprowadzi do zmniejszenia wytworzonych odpadów komunalnych – dodał wójt, zwracając się do mieszkańców gminy.
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA