Zamknij
REKLAMA

Liwskie inwestycje oświatowe. Co zmieni się w gminnych placówkach?

10:44, 18.06.2020 | M.M
REKLAMA

Gmina Liw rozpoczyna inwestycje w bazę oświatową. Środki, które samorząd uzyskał ze sprzedaży budynku byłego Gimnazjum Gminy Liw w dużej mierze mają właśnie sfinansować rozwój pozostałych jednostek szkolnych i przedszkolnych. Jakie są plany na najbliższy czas?
Ok. 4 mln złotych z I etapu sprzedaży budynku gimnazjum (II etap to sprzedaż sali gimnastycznej za ok. 3mln zł, a do transakcji ma dojść jeszcze w tym roku) trafiło już na konto gminy.
- Pewne plany inwestycyjne w zakresie oświaty nakreśliliśmy sobie już w ubiegłym roku i w 2020 roku przystępujemy do realizacji. Przygotowane zostały dwa projekty na budowę boisk wielofunkcyjnych z nawierzchnią syntetyczną i oświetleniem przy szkołach w Ruchnie i Starejwsi. Wykonany został także projekt remontu sali gimnastycznej w szkole w Starejwsi. Te trzy projekty chcemy zrealizować w tym roku w okresie wakacji, tak, aby nowa infrastruktura mogła zafunkcjonować już od nowego roku szkolnego – zapowiedział wójt Gminy Liw Bogusław Szymański

Przetargi na realizacji tych zadań zostały już ogłoszone. Gmina Liw wystąpiła także do Ministerstwa Sportu z wnioskami dofinansowanie, aby zmniejszyć udział pieniędzy gminnych w tych inwestycjach. Gmina czeka na rozpatrzenie tych wniosków, lecz nawet jeżeli ministerstwo środków nie przyzna, realizacja tych zadań nie wydaje się być zagrożona. 

Tyle w 2020 roku, ale to nie koniec inwestycji w bazę oświatowo-sportową. Jak przekazał nam wójt, trwają już także prace projektowe nad przygotowaniem dokumentacji związanej z budową nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Liwie. 
- Mamy taki plan, aby do jesieni opracować całościową dokumentację, aby jeszcze w tym roku ogłosić przetarg, aby w przyszłym roku sala została oddana do użytku – zapowiadał wójt Szymański.

Gmina przygotowuje także projekt rozbudowy łącznika pomiędzy szkołą, a salą gimnastyczną w Starejwsi. Rozbudowa ma polegać przede wszystkim na dobudowie szatni dla uczniów.
- Warunki, jeżeli chodzi o szatnie, są bardzo złe, jest ciasno. Chcemy poprawić komfort naszym uczniom. Oprócz tego, w ramach rozbudowy powstanie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze przy stołówce, na potrzeby obsługi kuchni – mówił wójt, dodając, że w planach gmina ma także opracowanie projektu technicznego nowej elewacji Szkoły Podstawowej w Wyszkowie.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA