Zamknij
REKLAMA

Janusz Korczak patronem Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie

10:50, 18.06.2020 | Gm. Łochów
REKLAMA

1 czerwca odbyły się uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej Nr 2 w Łochowie i poświęcenie sztandaru.


Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łochowie pod kierownictwem Pani Dyrektor Renaty Jaczewskiej, w wyniku konsultacji przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły wybrała na patrona szkoły Janusza Korczaka.

W dniu 1 czerwca 2020 r. odbyło się poświęcenie sztandaru szkoły, którego w trakcie Mszy Św. dokonał ks. proboszcz Roman Szmurło. Wszystko odbyło się  z zachowaniem rygorów epidemiologicznych oraz zaleceń związanych z ochroną przed zarażeniem się koronawirusem.

Wzruszającą i doniosłą chwilą był moment przekazania sztandaru uczniom szkoły przez Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego. 
Po uroczystej Mszy Św. odbyła się kameralna, ze względu na stan epidemiczny, uroczystość na placu szkolnym , w której uczestniczyli: Robert Gołaszewski Burmistrz Łochowa wraz z zastępcą Małgorzatą Łotarską, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Sławomir Ryszawa wraz z radnymi, Dyrektor CUW w Łochowie Krzysztof Szulim, dyrekcja szkoły, przedstawiciele rodziców, młodzież i grono pedagogiczne. 

W trakcie obchodów burmistrz Robert Gołaszewski pogratulował Pani Dyrektor i całej społeczności szkolnej:
- Nadać imię szkole to jakby ustalić szkole tożsamość. Zasugerować wartości ważniejsze od innych, podkreślić kierunek działań.  Patron to bardzo ważna postać dla każdej społeczności szkolnej, wokół niej buduje się tradycje, wizerunek szkoły i model jej absolwenta. Gratuluję Państwu dokonania tak znakomitego wyboru, który zapisuje bardzo ważną kartę w historii tej szkoły. Uznanie zasług i osiągnięć człowieka, który przez całe swoje życie kochał dzieci i młodzież od dnia dzisiejszego staje się dla Państwa doskonałym wzorem w pracy dydaktyczno – wychowawczej dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta. Mamy zaszczyt uczestniczyć dzisiaj w uroczystym poświęceniu i nadaniu sztandaru. W życiu każdej szkoły jest to moment szczególny kształtujący jej tradycję i tożsamość. W imieniu samorządu i mieszkańców Gminy Łochów życzę Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom satysfakcji z osiągnięć i dokonań Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łochowie. Oby od tej pory wszystkie sukcesy tej szkoły były wsparte mądrością i siłą płynącą z postawy życiowej jej patrona - mówił Robert Gołaszewski, Burmistrz Łochowa.

(Gm. Łochów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA