Zamknij
REKLAMA

"Mogę, chcę, potrafię" - rozwój kompetencji, konsultacje oraz wycieczki

10:20, 19.06.2020 | informacja prasowa
REKLAMA

Po raz czwarty Fundacja Prima Security realizuje zadanie  „Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin” dofinansowane ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.

Projekt nosi tytuł „Mogę, Chcę, Potrafię” i jest wynikiem przemyśleń i doświadczeń z lat poprzednich, a także potrzeb zgłaszanych przez rodziców i nauczycieli.

Zadanie będzie polegało na realizacji kompleksowego wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi: młodzieży i dorosłych oraz ich rodzin, w szczególności na rozwijaniu kompetencji społecznych uczestników projektu.

Celem zadania jest objęcie wsparciem 20 rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu zaburzeń psychicznych u przynajmniej jednego członka rodziny oraz zwiększenie świadomości społecznej wśród młodzieży ze szkół podstawowych ( klasy VI-VIII) i liceów z powiatu węgrowskiego na temat zaburzeń psychicznych.

W ramach zadania zostały zaplanowane następujące działania:

1. Promocja projektu oraz kampania edukacyjno-informacyjna

2. Event integracyjny inaugurujący projekt - Będzie to okazja do nawiązania znajomości i wspólnej zabawy.

3. Akademia Samodzielności - warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne oraz samodzielność i samoobsługę - Sensoplastyka - Trening Umiejętności Społecznych - Wyjścia do kina i kawiarni - 2 wyjścia do kina i do kawiarni w trakcie trwania projektu

4. Warsztaty dla rodziców - warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz pomagające radzić sobie ze stresem

5. Opieka nad dziećmi podczas warsztatów dla rodziców

6 . Konsultacje indywidualne dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziców - psychologiczne - psychiatryczne - z zakresu zaburzeń przetwarzania sensorycznego

7. Warsztaty dla dzieci i rodziców - Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne - Arteterapia

8. Wycieczki jednodniowe:

- wycieczka do Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu

- wycieczka do Zamku w Liwie

Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji projektu nastąpi wzrost kompetencji emocjonalno - społecznych uczestników zadania, zwiększenie udziału osób zagrożonych marginalizacją w życiu społecznym i kulturalnym, nawiązanie kontaktów między rodzicami osób z zaburzeniami psychicznymi, wzrost poczucia kompetencji zarówno u osób z zaburzeniami psychicznymi, jak i u ich rodziców , wzrost świadomości społecznej dotyczącej zaburzeń psychicznych.

Miejsce realizacji projektu: Fundacja Prima Security Węgrów, ul. Szamoty 42A

(informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA