Zamknij
REKLAMA

4 mln zł na budowę ulic Obrońców Westerplatte i Sikorskiego

14:50, 01.07.2020 | Miasto Węgrów
REKLAMA

Miasto Węgrów pozyskało 4 mln zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę ulicy Obrońców Westerplatte i ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Węgrowie.


W dniu 17 czerwca 2020 roku odbyła się, w Domu Gdańskim w Węgrowie, uroczystość podpisania umowy, na którą przybyły: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska. 


Pani Marszałek Elżbieta Lanc i Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska mówiły o poprawie bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, dzięki realizacji tej inwestycji. Pogratulowały władzom miasta dobrze przygotowanego wniosku oraz podziękowały za dotychczasową współpracę. Burmistrz Pan Paweł Marchela podziękował Samorządowi Województwa Mazowieckiego za owocną współpracę i możliwości uzyskania dofinansowań dla wielu projektów w Węgrowie. Cieszy go fakt, że i te ulice w końcu doczekały się remontu. Zastępca burmistrza Pani Halina Ulińska przypomniała o inwestycjach i zadaniach, które zostały zrealizowane w ubiegłym i bieżącym roku w Węgrowie, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Z ramienia Województwa umowę podpisali Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, natomiast ze strony miasta Burmistrz Paweł Marchela przy kontrasygnacie Skarbnik Agnieszki Kądzieli-Biernat.

Tak aktualnie wygląda ul. Obrońców Westerplatte, na remont której mieszkańcy czekali od lat


Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego” obejmuje rozbudowę ulicy Obrońców Westerplatte oraz ul. gen. Władysława Sikorskiego, w tym m.in. wykonanie nawierzchni jezdni, budowę chodników, dojść do posesji i zjazdów do działek przylegających do ulicy, budowa sieci sanitarnej, kanalizacji deszczowej, powstanie miejsc postojowych.

Dodatkowo przebudowane zostaną skrzyżowania z drogą krajową nr 62 – ul. Gdańska oraz ul. Piaskowa.
Całkowita wartość projektu to 7.000.000 PLN, wysokość dofinansowania wynosi 4.000.000 PLN. Termin realizacji do końca 2021 r.

(Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA