Zamknij
REKLAMA

Policja walczy z dopalaczami w obrębie węgrowskiej szkoły

13:21, 21.08.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta – trójka policjantów z Węgrowa dostała „zadanie specjalne”. Jednym z nich jest… ograniczenie przypadków rozprowadzania środków odurzających w rejonie Szkoły Podstawowej im. Jana Dobrogosta Krasińskiego przy ul Szamoty.

Mieszkańcy Węgrowa mają rozmaite problemy, z którymi zmagają się w codziennym życiu. W części z nich pomóc może policja. W odpowiedzi na apele, węgrowscy policjanci mają skupić się na konkretnych przypadkach łamania prawa i zakłócania porządku. I tak w odpowiedzi na potrzeby społeczne, asp. szt. Daniel Słowik ma przypisane przeciwdziałanie spożywania alkoholu i zakłóceniu spoczynku nocnego w rejonie bloku przy ul. Przemysłowa 6 w Węgrowie, a sierż. szt. Monika Księżopolska zajmie się ograniczaniem liczby przypadków spożywania alkoholu w rejonie Parku AK.

Trzecie zadanie zwraca uwagę na bardzo poważny problem, które niestety nie omija naszego miasta. st. asp. Krzysztof Połaski ma zająć się ograniczeniem przypadków rozprowadzania środków odurzających w rejonie Gimnazjum w Węgrowie przy ul Szamoty. 

Jak potwierdziła mł. asp. Anna Maliszewska z KPP w Węgrowie,w przeszłości przy szkole dochodziło do przypadków rozprowadzania dopalaczy.

- W maju 2018 roku odnotowano jeden przypadek uczennicy Gimnazjum znajdującej się pod działaniem prawdopodobnie dopalaczy, które udostępniono jej w okolicach szkoły. W związku z demoralizacją oraz możliwością rozprowadzania środków psychoaktywnych w rejonie w szkoły i ej sąsiedztwa dzielnicowy objął to miejsce nadzorem i wpisał w plan działania priorytetowego – poinformowała mł. asp. Maliszewska. 

Ponadto funkcjonariusze zobligowani są doprowadzenia działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci młodzieży oraz kontroli placówek oświatowych, grupowania się młodzieży pod kątem zażywania i rozprowadzania środków psychoaktywnych. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (5)

kot_zająckot_zając

8 0

Na pierwszy ogień galeria, gdzie od rana już Karynki i Sebki chodzą z piwem, a jeden nawet wyrzucał do śmieci pustą butelkę po wódce opróżnioną zapewne w autobusie. Nauczyciele nie czują od nich alkoholu czy dla świętego spokoju nie zgłaszają tego? 13:58, 21.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zajonczajonc

3 0

W galerii przecież też była akcja z małolatami, które zabrała karetka... Niestety, patusy upodobały sobie to miejsce, czuję się tam bezkarne 16:41, 21.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

3 0

Galeria galerią, ale na rynku też tych malolatow siedzi, chodzi o tą drugą część idąc od libero w stronę kościoła, fakt faktem nikt im nie zabroni siedzieć ale ich zachowanie jest nie do końca normalne, dziewczyny i chłopcy na oko 14 lat siedzą i pala, na dodatek są bardzo głośni, dziwi mnie to że nie było tam jeszcze zgłoszeń. 18:02, 21.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TelsonTelson

5 0

Jest sporo miejsc, gdzie zbierają się różne grupy i grupki - parking na rynku, te ławki koło biblioteki miejskiej, Park AK, Starorzecze. Wszędzie poza rynkiem celem jest często picie 19:00, 21.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JadwigaJadwiga

2 0

Niestety z takimi dziećmi juz sie nic nie zrobi jak ktos ma swoj mozg to nie wezmie takiego swinstwa 00:09, 24.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone