Zamknij
REKLAMA

Dni Węgrowa już w najbliższy weekend. Co przygotowało miasto?

11:12, 04.08.2020 | M.M
REKLAMA

Już 8 i 9 sierpnia świętować będziemy coroczne Dni Węgrowa. W tym roku w związku ze stanem epidemii obchody nie będą takie jak zazwyczaj. Jakie atrakcje przygotowały władze Węgrowa?

Sobotę, która zazwyczaj zarezerwowana jest na plenerowe występy artystyczne z gwiazdą wieczoru tym razem musimy spędzić nieco inaczej. O godz. 19.00 odbędzie się koncert online zespołu Stara Kuźnia, transmitowany będzie na TVK "Podlasianka", a także na profilach facebookowych Miasta Węgrowa i Węgrowskiego Ośrodka Kultury. 

O godz. 21.30 na Stadionie Miejskim w Węgrowie odbędzie się kino plenerowe, gdzie wyświetlone zostaną filmy "Nietykalni" oraz "Praktykant". Wejście na stadion od strony ul. Mickiewicza. 

Niedzielne uroczystości przebiegną oczywiście w reżimie sanitarnym, choć plany są niemal identyczne jak co roku. O 10.30 w Bazylice Mniejszej odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców, po jej zakończeniu uroczystości przeniosą się pod Pomnik Armii Krajowej przy Parku AK, gdzie delegacje indywidualnie złożą kwiaty. 

W południe w Węgrowskim Ośrodku Kultury zaplanowano tradycją Uroczystą Sesję Rady Miejskiej Węgrowa, a w jej programie wręczenie tytułów i godności miejskich zasłużonym dla Węgrowa. Przy okazji sesji odbędzie się także występ artystyczny młodzieży z Węgrowa. 

Dni Węgrowa organizowane są z okazji 76. Rocznicy Wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową oraz 30. Rocznicę Powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu "Smoła" w Węgrowie. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA