Zamknij
REKLAMA

Aż chce się ćwiczyć! Gmina Korytnica ze świeżą infrastrukturą sportową

08:44, 10.09.2020 | M.M
Sala w Korytnicy
REKLAMA

Dzieci i młodzież po długiej przerwie powrócili do szkół. Szczególnie dużo radości powrót sprawi uczniom Szkoły Podstawowej w Korytnicy i w Górkach Grubakach, gdzie lekcje wychowania fizycznego będą odbywać się w perfekcyjnych warunkach.


Choć obiekty sportowe w tych placówkach były już gotowe do użytku kilka miesięcy temu, uczniowie przez wprowadzenie nauki zdalnej z pewnością nie zdążyli się jeszcze nacieszyć świeżością sal gimnastycznych.
 -Sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korytnicy doczekała się gruntownej modernizacji w ubiegłym roku, a jej kluczowym elementem była wymiana nawierzchni. Kosztowało nas to ponad pół miliona złotych. Nowa podłoga była bardzo droga, ale zależało nam na dobrej jakości i widzimy, że udało nam się ten efekt spełnić. Sala robi olbrzymie wrażenie – mówił Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński.

Sala w Górkach Grubakach

Jeszcze więcej radości w związku z oświatowymi inwestycjami ma z pewnością społeczność szkolna w Górkach Grubakach, gdzie wybudowana została zupełnie nowa sala. Wcześniej akademie i zajęcia WF odbywały się na głównym holu szkolnym, teraz nauczyciele mają do dyspozycji infrastrukturę z prawdziwego zdarzenia, co po pierwsze daje dużo większe możliwości przy organizacji zajęć, a po drugie znacznie zwiększa zaangażowanie w zajęcia wśród dzieci.
- Budowa tego obiektu trwała dwa lata, zainwestowaliśmy tam ponad 2 mln złotych środków własnych, bo niestety nie udało nam się pozyskać środków na ten cel. Cieszę się, bo trafił nam się bardzo dobry wykonawca. Inwestycja jest bardzo dobrze zrobiona i spełnia swoje cele – dodał wójt Komudziński. 

Jak dodał wójt, w najbliższych latach mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze jednego przedsięwzięcia w zakresie infrastruktury szkolno-sportowej. 
- Mamy przygotowany projekt na podobną salę sportową, która powstałaby przy Szkole Podstawowej w Pniewniku. Ze względu niepewną sytuację nie rozpoczynaliśmy jeszcze tej inwestycji, choć pewne przygotowania zostały już poczynione. Szacujemy, że ta sala będzie kosztowała nas ok. 2,5mln zł. Jeśli uda nam się ją wybudować, to sportowe zaplecze dla naszych uczniów będzie przygotowane w bardzo dobrym stopniu – mówił wójt, dodając, że temat tej inwestycji to prawdopodobnie jednak nie jest jeszcze perspektywa na najbliższy rok.


Dzieci z radością korzystają z nowych obiektów i teraz pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby tradycyjna edukacja trwała jak najdłużej, a szkoły były wolne od zachorowań na COVID-19. 
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA