Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Seniora w Węgrowie

17:14, 08.10.2020 | M.M/MiastoWęgrów
REKLAMA

W dniu 1 października 2020 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Oddział w Węgrowie.

Wydarzenie prowadziła Elżbieta Świerczewska, a jako pierwsza głos zabrała Zofia Paczóska, Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, które realizowało projekt „Kuźnia Liderów Społecznych”, w ramach którego Międzynarodowy Dzień Seniora w Węgrowie został zorganizowany. Jak mówiła prezes Paczóska, Kuźnia Liderów Społecznych to wiele miesięcy warsztatów, wizyt studyjnych, pracy koncepcyjnej oraz samorozwoju dla osób, które w efekcie mają stać się liderami swoich środowisk i społeczności, to także szansa na aktywizację. Pomysł zorganizowania tego wydarzenia powstał na jednym z wyjazdów w ramach „kuźni”, a beneficjenci projektu mają jeszcze wiele innych celów.

W holu ośrodka odbyła się wystawa prac artystycznych twórców ludowych i seniorów z Węgrowa. Oprawę artystyczną zapewniły dzieci z punktu przedszkolnego „Bajka” w Węgrowie oraz zespół „Senior z pasją”, który wykonał koncert pod tytułem „Wiązanka pieśni dla seniorów”. Ponadto odbyła się prelekcja o bezpieczeństwie wśród seniorów prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie Monikę Księżopolską oraz wykład Małgorzaty Kupisz pn. „Ruch to zdrowie”. Kierownik Dziennego Domu „Senior+” Kinga Zdzieborska opowiedziała o funkcjonowania Domu oraz zachęcała do korzystania z oferty placówki.


Obecny na wydarzeniu Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela złożył wszystkim Seniorom najlepsze życzenia oraz pogratulował organizacji wydarzenia. Życzenia również przekazali Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, w imieniu Senator Marii Koc – Dyrektor Biura Michał Piotrowski, w imieniu posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana – Rafał Brzezik oraz Radny Rady Miejskiej Węgrowa Maciej Robak.


W imieniu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Węgrowie za wsparcie organizacji wydarzenia podziękowała pani Ryszarda Danuta Ufnal.

 

(M.M/MiastoWęgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%