Zamknij
REKLAMA

Rusza 20. Edycja Szlachetnej Paczki, wesprzyj rodzinę z rejonu węgrowskiego!

10:16, 17.11.2020 | Redakcja
REKLAMA

Szlachetna Paczka w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Dla rejonu w Węgrowie to podwójny jubileusz, bowiem Weekend Cudów odbędzie się tu po raz 10.

Tegoroczna XX edycja niesie ze sobą wiele wyzwań, przede wszystkim rejon w Węgrowie to nie tylko cały powiat węgrowski, ale również cały powiat sokołowski. Wolontariusze mimo pandemii, zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa, odwiedzali rodziny i poznawali ich historie w myśl tegorocznego hasła „W tym sęk, by pokonać lęk”.

14 listopada otwarta została Baza Rodzin. Baza Rodzin to miejsce, w którym darczyńca może zapoznać się z historią rodziny oraz jej potrzebami a następnie zdecydować, czy jest w stanie jej pomóc. Darczyńca to cichy bohater, a czasami cała grupa bohaterów poświęcających swój czas i pieniądze, aby podjąć wyzwanie jakim jest spojrzenie na drugiego człowieka, jego problemy i próba podniesienia go z trudnej sytuacji. Często darczyńcami zostają koledzy z pracy, urzędy, firmy a nawet uczniowie z klasy czy całe rodziny.

Schemat pomocy w Szlachetnej Paczce to przede wszystkim mądra pomoc, pomoc szyta na miarę rodziny, z którą spotyka się wolontariusz.  Darczyńca wybierając rodzinę w systemie poznaje jej historię i wie, że to właśnie jego pomoc trafi do tej konkretnej rodziny.

Rejon w Węgrowie w tym roku pomoże około 20 rodzinom, obecnie już 6 rodzin znalazło swoich darczyńców, którzy ruszyli przygotowywać paczki. W ciągu najbliższych dni kolejne rodziny będą pojawiały się w Bazie Rodzin.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO BAZY POTRZEBUJĄCYCH RODZIN

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się, w grupie siła!

Lider rejonu w Węgrowie: Rafał Biernat, tel. 798568821

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%