Zamknij

Powiat rozpoczął sezon imprez plenerowych promując Dolinę Liwca

13:47, 29.05.2024 Aktualizacja: 13:49, 29.05.2024
fot. PW fot. PW

26 maja br. na Rynku Mariackim w Węgrowie Samorząd Powiatu Węgrowskiego zorganizował wydarzenie pn. „Promocja turystki Doliny Liwca”. Stoiska, regionalne jedzenie i koncerty rozpoczęły sezon imprez plenerowych w Węgrowie.

Tego dnia uroki i atrakcje Doliny Liwca promowały na swoich stoiskach instytucje i organizacje, wśród których znaleźli się m.in: Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”, Miasto Węgrów, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna wraz z Komendą Powiatową Policji w Węgrowie, Placówka Terenowa KRUS w Węgrowie, Nadleśnictwo Łochów, Nadleśnictwo Siedlce, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych a także Eurostruś Borzychy. Lokalną kuchnię produktów regionalnych i tradycyjnych zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z  Pobratym, Morzyczyna, Pniewnika i Jaczewa.

Podczas wydarzenia z programem wokalno-muzycznym na scenie zaprezentowła się młodzież ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski.

Dla publiczności wystąpiły delegacje młodych artystów w składzie: Anastazja Żołnierzak, Maja Szczepanik, Julia Siwiecka, Magdalena Klimaszewska, Karolina Kosyła i Klaudia Świętochowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie a także Adrian Kowalczyk, Marta Gawor, Katarzyna Dzewulska, Alicja Buśko, Natalia Pikulska, Kinga Malinowska, Justyna Suchocka, Klaudia Buśko, Gabriela Małkowska i Julia Jasińska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Dodatkowo, podczas pikniku na scenie wręczono nagrody dla laureatów konkursów przeprowadzonych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie i Placówkę Trenową KRUS.Punktem kulminacyjnym wydarzenia były występy muzyczne, na które ze sceny serdecznie zapraszali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Senator RP Maciej Górski.Dla publiczności zagrał niezwykle energetyczny zespół Tacy Sami z repertuarem grupy Lady Pank. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiej muzyki rozrywkowej -  zespół Czerwone Gitary, który zaprezentował swoje największe przeboje, gromadząc na płycie węgrowskiego rynku tysiące fanów.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Węgrowski. Partnerami i współorganizatorami byli: Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”, Miasto Węgrów, Firma WIKRUSZ , Firma Triol Poland z Ostrówka i sieć sklepów SPOŁEM PSS w Węgrowie.Wydarzenie odbyło się we współorganizacji z „Europejskim Funduszem na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.  Operacja pn. „Promocja turystyki Doliny Liwca” mająca na celu „promocję obszaru LGD „Bądźmy Razem” była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

(źródło: PW/ fot. PW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%