Zamknij
REKLAMA

Diecezjalne dożynki odbyły się w naszym powiecie

16:38, 11.09.2018 | M.M/drohiczynska.pl
REKLAMA
Skomentuj

Tłumy ludzi wzięły udział w Diecezjalnych Dożynkach Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyły się w minioną sobotę w Sadownem. Podniosła uroczystość była godnym podziękowaniem za tegoroczne plony.

Jeszcze przez mszą świętą rozpoczynającą to ważne wydarzenie, głos zabrał Wójt Gminy Sadowne, Waldemar Cyran, który podkreślił jak ważna dla społeczności gminy jest możliwość zorganizowania tego wydarzenia. Wójt przywitał także przybyłych gości, których tego dnia Sadowne gościło bez liku. Przybył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Romańczyk, Senator Waldemar Kraska, Posłanka Krystyna Pawłowicz, Poseł Marek Sawicki, a także reprezentanci Województwa Mazowieckiego – wicemarszałek Janina Orzełowska i członkini zarządu Elżbieta Lanc. Licznie do Sadownego przybyli także samorządowcy z terenu powiatu węgrowskiego i całej diecezji.

Następnie rozpoczęła się Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Początek Mszy św. stanowił obrzęd pobłogosławienia wieńców dożynkowych, które w barwnym korowodzie przeszły przed ołtarzem polowym. Ks. Biskup święcił wodą święconą poszczególne delegacje z parafii naszej diecezji.

W homilii biskup nawiązał do obchodzonego święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał prawdę o godności każdego człowieka, która ma swoje źródło w Panu Bogu. Ukazał również drogę człowieka. Żyje on i tworzy ojczyznę ziemską, ale zdążą do Ojczyzny Niebieskiej. Na tę prawdę wskazuje moment Wniebowstąpienia Chrystusa.

Na zakończenie Mszy św. Starostowie Dożynek Hanna i Tomasz Szymanikowie porośli ks. Biskupa o poświęcenie chleba i ziarna siewnego. Chlebem tym dzielili się uczestnicy uroczystości. Ks. biskup Tadeusz Pikus odznaczył  również „Brązowym Medalem Benemerenti Diecezji Drohiczyńskiej” osoby zasłużone: Marię Kalbarczyk z Sadownego, Tadeusza Kalbarczyka z Sadownego, Hannę Koroś z Sadownego, Zofię Murawską z par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie, Elżbietę Ogonowską z Sadownego, Jana Ogonowskiego z Sadownego, Krystynę Popowską z par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie. Wręczono również stosowne wyróżnienia. Natomiast tegoroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec wygrała parafia Wyrozęby.

Po rozstrzygnięciu konkursów tradycyjnie głos zabrał diecezjalny duszpasterz rolników ks. kan. Andrzej Sieczkiewicz. Słowa wdzięczności za dożynkowe uroczystości wszystkim przybyłym złożył Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który podziękował wójtowi Waldemarowi Cyranowi i całej społeczności gminy Sadowne za wspaniałą organizację wydarzenia. 

Na dożynki niesamowicie przygotowały się sołectwa z gminy Sadowne, które przygotowały imponujący poczęstunek. Dziesiątki stoisk z pysznym, swojskim jedzeniem wywierały wrażenie na każdym, kto przeszedł się tamtą alejką. 

To nie był koniec dożynkowych atrakcji. Wydarzenie potrwało do późnych godzin wieczornych, a na uczestników czekało wiele atrakcji. Odbyły się koncerty Sadowianek, Węgrowian, WSB, Neli Zawadzkiej, wystąpił także zespół Power Boy, Dejw, Kolorowe Gitary, Start, odbyło się także Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”.

(M.M/drohiczynska.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

SS

0 0

A oprawę muzyczna zapewnił kto? 15:21, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SS

0 0

Pytałem autora artykułu o oprawę muzyczną, nie znacie odpowiedzi?
22:09, 14.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ISIS

0 0

Oprawa muzyczna - firma Sound-Stream z Sadownego
11:00, 16.09.2018


REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone