Zamknij
REKLAMA

Wielka Gala z wielkim rozmachem [FOTORELACJA]

12:49, 14.09.2018 | MM/Miasto Węgrów
Skomentuj
REKLAMA

Ostatni weekend sierpnia upłynął pod znakiem waleczności i pięknej muzyki. Wielka Gala Kawaleryjska za nami i choć pogoda była nieco uciążliwa, na pewno będzie co wspominać! 


W sobotę 25 sierpnia byliśmy świadkami niezwykłej inscenizacji na błoniach Zamku w Liwie. Dziesiątki konnych wojowników nieustraszenie przedzierało się przez Liwiec, płonące zasieki z wolą zwycięstwa. Inscenizacja przygotowana była na najwyższym poziomie. Spektakularne widowisko zwieńczone zostało koncertem Wojciecha Bardowskiego.

Drugi dzień gali to już Rynek Mariacki i ogromny pochód wojsk konnych zwieńczony pięknymi koncertami. Na węgrowskiej scenie z pieśniami patriotycznymi  wystąpiła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego .

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się parada jazdy konnej. Grupy rekonstrukcyjne z całej Polski zaprezentowały przegląd jazdy i kawalerii od czasów najdawniejszych do roku 1939. Kolejno na rynku wystąpili: wojowie z czasów piastowskich, rycerze z czasów bitwy pod Grunwaldem, chorągiew husarska, pospolite ruszenie, ułani z czasów Księstwa Warszawskiego, ułani z czasów II Rzeczypospolitej oraz grupa rekonstrukcyjna ułanów roku 1939. Następnie mogliśmy wysłuchać Koncertu Orkiestry Wielkich Bębnów pt. "Puls Wolności "

Na zakończenie, mimo strug deszczu, najwytrwalsi podziwiali Koncert Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyr. Krzesimira Dębskiego z udziałem Anny Jurksztowicz. 

Wydarzenie to było jednocześnie inauguracją Festiwalu Muzyki Bitewnej. Organizatorem Gali było Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej z prezes Zofią Paczóską na czele. 

(MM/Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz