Zamknij
REKLAMA

100 lat "Mickiewicza" na planszach. Wspomnienia wracają

13:17, 17.09.2018 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Od 10 września na węgrowskim rynku możemy podziwiać wystawę przygotowaną w związku ze 100-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. 

Została ona przygotowana przez pracowników I LO: Iwonę Bednarczyk oraz Urszulę Roguską, przy wsparciu absolwenta Macieja Robaka. Ceremonię otwarcia poprowadziła dyrektor szkoły – Małgorzata Janiuk.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz na czele z burmistrzem Krzysztofem Wyszogrodzkim oraz wicestarostą Haliną Ulińską, nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie węgrowskiego liceum. Gościem specjalnym był prof. dr. hab. Wojciech Żagan.

Na kilkunastu planszach można znaleźć materiały, pochodzące z archiwum szkolnego, zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Cieszkowskiego w Węgrowie, zbiorów Komisji Historycznej Hufca ZHP ,,Doliny Liwca” oraz od nauczycieli i absolwentów. Wszystkie umieszczone są w sposób chronologiczny zaczynając od 1918 roku aż do czasów współczesnych. 

Wystawa będzie się znajdować na Rynku Mariackim do końca września, następnie zostanie umieszczona na stałe w budynku szkoły i opublikowana na stronach internetowych liceum.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Węgrowa do oglądania wystawy oraz powracania w młodzieńcze czasy. Być może na fotografiach znajdziemy siebie bądź swoich szkolnych znajomych!

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

supersuper

0 0

miło powspominac piekne czasy 10:04, 25.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%