Zamknij

Pisarka Joanna Jagiełło w Galerii MiGOK

14:17, 05.11.2018 | AA/MiGOK
Skomentuj
REKLAMA

30 października w Galerii MiGOK w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie w ramach Koła Miłośników Poezji  odbyło się Spotkanie poetycko – muzyczne przy kawie i herbacie z poetką i pisarką Joanną Jagiełło. 

Organizatorem spotkania był Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający z ramienia  MiGOK Łochów oraz Biblioteka Publiczna w Łochowie im. Medarda Downarowicza. 

Joanna Jagiełło jest z zawodu redaktorką podręczników do języka angielskiego. Miłość do literatury towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Pierwszy tomik poezji zatytułowany „Moje pierwsze donikąd”  wydała w 1997 r . Przez kolejne lata publikowała opowiadania i wiersze w dwóch analogach Grupy Literacko-Artystycznej Korale(2007 i 2008 ). Przez ten czas pisarce towarzyszyło często zwątpienie we własną twórczość literacką, aż do 2011 roku, kiedy zainteresowało się nią Wydawnictwo Literatura, które wydało jej pierwszą powieść „Kawa z Kardamonem”. Za tę publikację została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 oraz do nagrody Donga. 

Książka ta została również wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz rozpoczęła jej właściwą karierę literacką, zwracając uwagę krytyków literackich i wydawców. Świadczą o tym jej kolejne publikacje, m.in. „Czekolada z chili” , „Tiramisu z Truskawkami” (dalsze części „Kawy z Kardamonem”), „Hotel dla Twoich rzeczy” czy „Zielone Martensy”. Jest autorką kilkunastu książek dla młodzieży, dorosłych i dzieci oraz trzech tomików poetyckich. Jej powieści dla młodzieży tłumaczone są na ukraiński i rosyjski. „Kawa z kardamonem” jest na Ukrainie lekturą obowiązkową w klasie 10. 

Autorka zdobyła wiele nagród w konkursach poetyckich. Zajmuje się również  poezją śpiewaną i malarstwem. 

Podczas spotkania poetka zaprezentowała wybrane wiersze oraz utwory muzyczne głównie własnego autorstwa. Ponieważ jej poezja skłania do refleksji i zadumy, widać było, że na twarzach Słuchaczy ŁUTW wymalowane były emocje. Autorka próbowała również zachęcić Słuchaczy ŁUTW do czytania poezji, sugerując, że w szerokiej gamie poezji każdy może znaleźć taką, która do nas przemówi i  uniesie nasze serca.  

Kolejne spotkania z poezją w Galerii MiGOK już w styczniu. Tym razem swoje wiersze będą prezentować Członkowie Miłośników Poezji ŁUTW – Barbara Ziółkowska oraz Mariola Nadaj.

(AA/MiGOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CherieCherie

0 1

Very quickly this web site will be famous amid all blogging people, due
to it's pleasant content dildok3 (<A HREF="https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/">Https://xvj3gsdfghhfies.Link/</A>) 18:51, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%