Zamknij

Radosny czas na węgrowskim rynku

09:54, 19.12.2018 | M.M
REKLAMA

W niedzielę 16 grudnia na rynku w Węgrowie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

W świąteczny nastrój już od rana wprowadzała nas pogoda. Ujemna temperatura i regularne opady śniegu nie zawsze muszą kojarzyć się źle, wiele osób z wytęsknieniem czeka na białe święta, a na miejskiej wigilii było biało.

Wigilia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania kolędy. Oprawą artystyczną wydarzenia zajął się zespół „Węgrowianie”. Następnie przyszedł czas na wspólną modlitwę i życzenia. Ks. Prałat Leszek Gardziński odczytał fragment Ewangelii oraz poświęcił opłatek i pokarmy. Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela podkreślił jak ważne są takie inicjatywy jak Wigilia Miejska.
- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny przy okazji Miejskiej Wigilii spotykamy się tu wszyscy, bez żadnych podziałów po to, żeby życzyć sobie wszystkiego co najlepszego - mówił Paweł Marchela, po czym złożył mieszkańcom życzenia świąteczne. 

W imieniu Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc list odczytał dyrektor biura senatorskiego w Węgrowie, Michał Piotrowski, do życzeń dołączyła się także wiceprzewodnicząca Beata Gasi oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak. Po przemówieniach gości, przyszedł czas na tradycyjne podzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, a także degustację świątecznych potraw przygotowanych przez pracowników miejskich instytucji. Choć kolejka do namiotów ustawiła się już przed rozpoczęciem wigilii, jedzenia wystarczyło dla wszystkich. Od barszczu, przez pierogi, bigos, aż po śledzia i ciasto, a to wszystko w towarzystwie kolęd śpiewanych przez „Węgrowian”. W niedzielę w Węgrowie zdecydowanie można było poczuć świąteczną atmosferę.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%