Zamknij

Wengroove HIP-HOP Festiwal za nami!

12:08, 07.08.2018 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tysięcy bawiących się ludzi, pełen rynek, długie tygodnie przygotowań i piorunujący efekt. Tak Węgrów wygląda tylko raz w roku. 28 lipca odbyła się III edycja Wengroove HIP-HOP Festiwalu, podczas którego wystąpili ogólnopolskiej sławy artyści: Kali, Żabson, Małach&Rufuz, ZIPERA, Szpaku oraz Te-Tris. 


Mateusz Majewski: Za nami III edycja festiwalu i zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy. Co czujesz, w momencie gdy wszystko wokół czego w pewnym sensie kręciło się Twoje życie w ostatnich tygodniach, jest już za Tobą?
Adrian Majewski: Po takiej wytężonej pracy jest we mnie wiele emocji. Z jednej strony radość, bo naprawdę udało nam się stworzyć coś fajnego, coś co jest zauważane i doceniane poza granicami naszego miasta. Z drugiej strony ulgę, bo to był dla nas trudny czas. Mało snu, dużo adrenaliny, do tego wszystkiego dochodzi walka o finanse do ostatniego dnia, na marginesie mówiąc, niestety przegrana. No i w tym wszystkim można też odnaleźć poczucie pustki, która powoli zaczyna być odczuwalna. 

Jakie masz przemyślanie na temat samej imprezy? Wszystko poszło po waszej myśli?
Wydarzenie przebiegło bardzo poprawnie. Przygotowania oceniam dobrze, byliśmy lepiej zorganizowani niż rok temu. Jak co roku po festiwalu zasięgnęliśmy po ważną z naszego punktu widzenia opinię policji. Kolejny raz możemy cieszyć się z dobrej oceny pod kątem bezpieczeństwa. Na pewno są jeszcze elementy, które wymagają dalszego udoskonalania, ale wiążą się one także z podniesieniem budżetu wydarzenia, a to jest dla nas bariera nie do przeskoczenia. 

W roku na rok do Węgrowa przyjeżdża co raz więcej ludzi. Jesteś zadowolony z tegorocznej frekwencji? 
Frekwencja była bardzo zadowalająca. Cieszę się, że kolejny raz udało się zgromadzić szerszą publiczność, i to z coraz dalszych zakątków naszego kraju. Niektórzy jechali do nas nawet 800 km. Progres jest widoczny.

Do ostatniej chwili mieliście problemy z dopięciem budżetu. Udało się sfinansować to przedsięwzięcie? 
Każdy festiwal ma jakieś tradycje, naszą stało się to, że nie udaje nam się zgromadzić wymaganej kwoty. Tradycje z czasem się zmieniają, mamy nadzieję, że nasza też ulegnie przemianie. W tym roku bez wsparcia Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej na czele z Zofią Paczóską oraz Wicemarszałek Senatu Marii Koc organizacja wydarzenia w ogóle nie byłaby możliwa. Mamy także mnóstwo mniejszych sponsorów i partnerów, którzy wspierają nas nawet od pierwszej edycji, ale jak widać, to nie wystarcza. 

Co masz w głowie w chwili obecnej? Planujesz jakieś kolejne inicjatywy, skupiasz się na kolejnej edycji, czy może totalny reset i chwila odpoczynku?
Po każdej edycji festiwalu zadaję sobie pytanie o dalszą przyszłość tego przedsięwzięcia. Jestem już mądrzejszy o trzy edycje tego wydarzenia. Wiem jedno, bez większego zaangażowania Miasta Węgrowa nie da się dalej rozwijać tego projektu. Zobaczymy kto zasiądzie na fotelu burmistrza po nadchodzących wyborach i jaki będzie miał do tego stosunek. Na pewno nie będę się siłował po raz czwarty. Uważam, że swoim zaangażowaniem, ciężką pracą i tym co do tej pory wypracowaliśmy, zasłużyliśmy na partnerskie relacje. Sam także postanowiłem wystartować w wyborach i powalczyć o mandat radnego. Widzę wiele ciekawych przestrzeni do rozwoju, ale bez możliwości wpływania na podejmowane decyzje, ciężko jest cokolwiek wypracować. 

Na koniec dziękuję ekipie WHHF, która dosłownie i w przenośni zostawiła wiele potu na płycie węgrowskiego rynku: Adam Sołowiński, Kuba Pietruczanis, Mateusz Majewski, Emil Kondraciuk, Maciej Robak, Łukasz Gajewski i Adam Antoński.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MegaMega

4 1

Świetna inicjatywa, miło patrzeć jak Węgrów ma coś, czym może się wyróżnić na tle sąsiednich miejscowości. 15:22, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

3 0

Oby więcej takich imprez, brawo dla chlopakow za ciezka prace i sukces 00:46, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GratulacjeGratulacje

2 0

To wydarzenie zupełnie nie dla mnie, ale cieszę się, ze w naszym mieście jest organizowane coś dla młodych. Panie Adrianie życzę, żeby został pan radnym, przyda się taka świeżość. 12:39, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz