Zamknij

3 rzeczy, o których warto wiedzieć przed zakupem ładowarki do samochodu

14.14, 23.01.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.14, 23.01.2023
REKLAMA

Osoby decydujące się na zakup samochodu elektrycznego muszą pamiętać również o odpowiednich akcesoriach, takich jak ładowarka. Ten nieodzowny element stanowi odpowiednie naładowanie akumulatora w trakcie trasy bądź podczas postoju. Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Rodzaje ładowarek

Występują dwa rodzaje ładowarek do samochodów elektrycznych - naścienne oraz mobilne. Obydwie mają różne zastosowania, jednakże mogą stanowić doskonałe dopełnienie. Nikt nie chciałby się srogo rozczarować z powodu rozładowanego akumulatora w trakcie jazdy, dlatego małe i poręczne ładowarki zawsze będą idealnym rozwiązaniem na kryzysowe sytuacje. Co więcej, jest możliwość podłączenia ich do klasycznego gniazdka, także nie musimy się martwić o poszukiwanie odpowiedniego miejsca naładowania samochodu elektrycznego. Ładowarki naścienne typu Wallbox charakteryzują się wielkością, ceną, ale też mocą danego akcesorium. Ten rodzaj ładowarki stosuje się w przypadku dostosowywania garażu do pojazdów elektrycznych ze względu na znacznie skrócony czas ładowania (https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/wallbox-commander2-22-kw-kabel-5m-czarna/) Umożliwia osiągnięcie mocy do nawet 23 kW, a nie 2,3 kW, jak to jest w przypadku tych mobilnych.

Ładowanie auta elektrycznego — czas

Jako, że polski rynek elektryczny dopiero raczkuje, to stacji ładowania pojazdów elektrycznych po prostu brakuje i jest ich za mało. Do tego, trzeba mieć na uwadze, że producenci samochodów elektrycznych mają w tendencji podawać zawyżone zasięgi auta bez ładowania. Dlatego, aby nie zaskoczyć się tą zagwostką w trakcie drogi, warto się odpowiednio zabezpieczyć i jechać w pełnym spokojem z mobilną ładowarką w bagażniku. Ile trwa naładowanie samochodu? Wszystko zależy od mocy, ale takie całkowite naładowanie ze standardowego gniazdka trwa zwykle kilka godzin, dużym atutem jest na pewno czerpanie energii z dosłownie każdego miejsca. W przypadku naściennych modeli zajmuje o wiele krócej, bo nawet niecałą godzinę (https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/wallbox-coppersb-22-kw-gniazdo-czarna/). Trzeba samemu zdecydować, na jakiego typu ładowarce najbardziej nam zależy.

Ładowarki — koszt

Średnia kwota takiej ładowarki oscyluje między 3-5 tys. zł. Istnieją tańsze, jednak im tańsza ładowarka, tym dłuższy czas ładowania. Im droższa, tym szybszy czas ładowania pojazdu. Oczywiście, istnieją jeszcze tańsze, ale zwykle tego typu ładowarki charakteryzują się mniejszą jakością ładowania auta.

 

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%