Zamknij

Pieniądze z programu "Dobry start" wpływają na konta rodziców

09:17, 03.08.2018 | kurier.pap.pl
Skomentuj
REKLAMA

Świadczenie „Dobry start” wpływa na konta rodziców. W miesiąc po uruchomieniu programu samorządy informują o pierwszych wypłatach.

Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł wyprawki za pośrednictwem Internetu – przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną albo. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, z takiej możliwości skorzystało już ponad milion rodzin. 

„Pierwsze świadczenia o wyprawkę 300+ trafiły już na konta wnioskodawców” - informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Łącznie dla 342 dzieci wypłaconych zostało tam 103 tys. zł. 

W Polkowicach pierwsze przelewy zostały wykonane w piątek. Tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 453 świadczenia na łączna kwotę 136 tys. złotych.

„Pierwsze wypłaty przyznanych świadczeń w ramach programu rządowego „Dobry Start" tzw. 300+ wpłyną na konta naszych mieszkańców jeszcze w lipcu” – zapewnia burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. „Otrzymaliśmy częściową dotację na realizację tego zadania i nie zwlekaliśmy z wypłatą świadczeń do września. Przelewy zostały wykonane w piątek - wyjaśnia. 

Jak informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach, kolejna tura wypłat świadczeń jest zaplanowana na drugą połowę sierpnia, niezwłocznie po otrzymaniu kolejnej transzy dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od 1 sierpnia wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” będzie można składać w formie papierowej. Zachowana zostanie też forma elektroniczna.

Świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł wyprawki, przysługuje na wniosek, raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Program obejmie dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Zgodnie z założeniami programu, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony później, wówczas samorząd ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie.

źr: kurier.pap.pl

(kurier.pap.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%