Nieliczni wybrańcy lubią wchodzić do standardowej galerii i osobiście pytać/negocjować. Oglądanie i kupowanie dzieł sztuki w zaciszu i bezpieczeństwie własnego domu jest o wiele bardziej atrakcyjne dla większości nowych nabywców. Jeśli chodzi o wschodzących młodych artystów, naturalnie czują się o wiele bardziej komfortowo, wysyłając e-maile o swojej pracy niż faktycznie udając się do miejsca prowadzenia działalności i osobiście prezentując swoją sztukę.
Galeria sztuki online jest w bardzo dobrej sytuacji, aby pozyskać wschodzących utalentowanych artystów, co jest uważane za śmietankę całego biznesu. Należy pamiętać, że według ostatnich badań młodzi artyści są coraz biedniejsi, więc e-maile mogą być jedną z niewielu naprawdę dostępnych dla nich opcji.
Innymi godnymi uwagi zaletami prowadzenia galerii w formacie online jest ich ogólny szerszy zasięg, dużo opcji, jeśli chodzi o nowatorskie podejście do prezentacji, łatwe metamorfozy itp. Należy również zaznaczyć, że nie ma ograniczeń co do ilości prac. Możesz wyświetlać w dowolnym momencie dwie lub trzy oddzielne galerie na jednej stronie internetowej, co w prawdziwym świecie wymagałoby całego piętra muzeum!
Dbaj o swoją reputację, upewnij się, że ustalasz logiczne opłaty, starannie wyceniaj swoją sztukę, dbaj o długoterminowych klientów, otrzymuj rozsądne prowizje i przechowuj dzieła sztuki z myślą o targach. Zauważmy również, że uczenie się na błędach i sukcesach innych ludzi czyni cuda dla każdego start-upu i to samo można powiedzieć w tym przypadku.
Taki biznes online to niepowtarzalna szansa dla niepewnych siebie artystów, którzy chcą przekonać nabywców do siebie poprzez swoją sztukę. To sytuacja, w której wygrywa autor i odbiorca. Każda ze stron zostaje w domu, ale nawiązuje ze sobą kontakt w najpiękniejszy z możliwych sposobów – poprzez sztukę. Czy takiej technologii się baliśmy?