Zamknij
REKLAMA

Czy zielona ściana da Ci hygge?

10:14, 04.04.2022 | materiał partnera

Hygge to idea Duńczyków, która jest określeniem poczucia bezpieczeństwa, bliskości, miłości oraz ciepła. Przejawiać może się na wiele różnych sposobów. Sami Duńczycy twierdzą, że poczucia „hygge” człowiek uczy się przez całe życie. Chociaż sama filozofia sięga bardzo głęboko do naszego wnętrza, jej główny trzon chętnie przekładany jest na zasady aranżacji pomieszczeń. To pozwoliło na stworzenie nurtu, w którym komfort mieszkańców jest podstawą.

Hygge we wnętrzach

Większość specjalistów opisuje „hygge” jako niezwykłe uczucie, które towarzyszy nam, gdy w deszczowy dzień siedzimy na wygodnej kanapie, opatuleni kocem, popijając gorące kakao lub herbatę. Możemy się wówczas rozmarzyć i zatopić w komforcie. Pomimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, w naszym domu jest ciepło, miło i przytulnie, a my aż chcemy się w nim schronić. Stworzenie takiej atmosfery we wnętrzu nie jest zadaniem łatwym. Jest jednak możliwe, jeśli będziemy pamiętali o podstawowych zasadach aranżacji „hygge”.

Hygge stawia na naturalność

Wykorzystanie drewna, lnu, ceramiki, czy skóry to podstawa dla duńskiego stylu aranżacji. Naturalne materiały pozwalają nam poczuć, że wnętrze jest prawdziwie przytulne. Bawełniany koc jest miły w dotyku i sprawia, że aż chcemy się w nim wygrzewać. Drewniana podłoga daje niebywały komfort chodzenia, o którym możemy tylko pomarzyć, gdy mamy zimne kafle. Jeśli do tego przed kanapą i kominkiem położymy dywany w formie skór – nasze stopy poczują prawdziwą sielankę.

Hygge to wspólnota

Duńska idea to nie tylko samotne siedzenie pod kocem, gdy za oknem pada deszcz. To także budowanie więzi i relacji z innymi. Długie wieczory z partnerem przy lampce wina, wspólne rodzinne kolacje, a także spotkania całej familii podczas cyklicznych świąt. Dom, który tworzymy w myśl zasady „hygge”, powinien stwarzać możliwości dla takich towarzyskich zgromadzeń. To właśnie one dają nam energię do codziennego działania.

Zielona ściana w hygge

Ogrody wertykalne fantastycznie wpisują się w ideę hygge. Czy nie czujemy się lepiej w otoczeniu zielonych dekoracji? Bliskość natury w domu sprawia, że nawet najbrzydsza pogoda nam niestraszna. Jednak, aby zielona ściana była „hygge”, powinniśmy postawić na najbardziej komfortowe rozwiązanie. Wybierzmy ogród wertykalny, który oszczędzi nasz czas i pozwoli cieszyć się ze spotkań z rodziną.

Ogród wertykalny Plantia

Zielone ściany wykonane z tworzyw sztucznych to perfekcyjne rozwiązanie, działające w duńskim stylu „hygge”. Oszczędzają naszą energię oraz czas, który poświęcilibyśmy na pielęgnację roślin naturalnych. Pozwala nam to spędzać długie wieczory z bliskimi, zanurzyć się w ulubionej lekturze, czy, zwyczajnie, popatrzeć na realistyczną i bezustannie piękną zieloną ścianę Plantia.

Przytulne oświetlenie

Nasz dom to nie tylko ściany, podłogi, czy meble. Klimat tworzy także sposób ekspozycji przedmiotów, szczególnie wieczorem. Ważne jest tutaj, aby postawić na światło, które będzie naszym towarzyszem, a nie głównym bohaterem. Wieczór z książką? Tylko przy stolikowej lampce. Spotkanie z przyjaciółmi? Postaw na lampę stołową z roślinnym motywem. We wnętrzu „hygge” wybierzemy więc kilka punktów świetlnych, rozmieszczonych na różnych wysokościach pomieszczenia, by mogły spełniać różnorodne funkcje – w zależności od okazji.

Podsumowanie

Dom w stylu hygge to subiektywny, indywidualny komfort i możliwość spotkań z bliskimi. Aranżacje w duńskiej wersji zawierają ciepłe oświetlenie oraz naturalne elementy – drewna, skóry, czy gliny. Hygge oznacza także czas, który możemy podarować swojej rodzinie i przyjaciołom. Dokładnie ten stan uzyskasz, gdy do swojej bezpiecznej strefy zaprosisz zielone ściany Plantia. Z nimi zdobędziesz komfort, harmonię i przytulne wnętrze.

Jeśli interesują Cię ogrody wertykalne, możesz przeczytać o nich więcej pod tym adresem: https://www.plantia.pl/articles

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%