Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto postawić na auto używane?

20:28, 04.04.2022 | .

Dlaczego warto postawić na auto używane?

 

Wiele osób przed zakupem samochodu, zachodzi w głowę: kupić auto nowe, czy może lepiej używane? Wyjechanie nowym pojazdem z salonu jest z pewnością ekscytujące i bardzo kosztowne. Daje jednak pewność, że wszystkie elementy są fabrycznie nowe i objęte gwarancją producenta. Warto jednak pamiętać, że szybko tracą na wartości, szczególnie w pierwszych latach od zakupu. Jeśli chodzi o samochody z drugiej ręki, to tańsza opcja, ale też nie pozbawiona wad. Które rozwiązanie będzie więc praktyczniejsze dla Ciebie i Twojego portfela?

Kosztowne naprawy

Samochody to przedmioty, maszyny. Mają więc prawo od czasu do czasu się popsuć. W przypadku nowych aut, naprawy najczęściej wykonywane są w ASO, a my zmuszeni jesteśmy do zakupu części oryginalnych, które są nierzadko o wiele droższe od zamienników. Pozwala nam to jednak cieszyć się gwarancją, w nadziei na utrzymanie wartości auta. Samochody używane Łódź mogą psuć się częściej, ale zazwyczaj sprzedawane są w momencie, gdy nie obejmuje ich już gwarancja producenta.

Oczywiście, nadal możesz naprawiać je w ASO, ale masz tu jednak większą dowolność. Możesz sięgnąć po zamienniki czy części regenerowane, co znacznie obniża koszt naprawy. Nie jest powiedziane, że samochód z drugiej ręki, który kupisz natychmiast się zepsuje. W tym celu warto sprawdzić jego kondycję, wybierając się na stację diagnostyczną. Tam zostanie on podłączony do specjalnego oprogramowania, które sprawdzi czy w pojeździe pojawiły się jakieś usterki. Dowiesz się też kiedy możesz spodziewać się ewentualnych napraw oraz ile szacunkowo mogą kosztować.

Szeroki wachlarz możliwości

Samochody używane to jednak nie tylko niższy koszt dla kupującego. To również, a może przede wszystkim, naprawdę duży wybór pojazdów. Zastanów się nad tym, jakiego auta potrzebujesz, jak ma wyglądać, jaki ma mieć przebieg, typ silnika, z którego roku pochodzić, jakie powinno mieć wyposażenie? To wszystko znajdziesz w komisie samochodowym. To opcja, która pozwoli Ci wybrać wymarzone auto spośród naprawdę wielu propozycji. Nie musisz nawet opuszczać domu, aby dziś zapoznać się z ofertą komisu samochodowego.

Zwróć uwagę np. na stronę tanieautka.pl. Znajdziesz tam zdjęcia i szczegółowy opis każdego z proponowanych pojazdów. To najróżniejsze marki, pochodzące od producentów z całego świata. Możesz więc przebierać między BMW a Oplem, Mercedesem-Benzem, Hondą, Citroenem, Skodą, Peugeotem, Land Roverem, Lexusem czy Astonem Martinem. Co więcej, komisy oferują także pojazdy zróżnicowane ze względu na typ nadwozia!

Możesz więc kupić zarówno te popularne na polskich drogach: hatchbacki, sedany albo kombi. W komisie znajdziesz jednak też te zdobywające sławę SUV-y i Crossovery. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy szybkiej jazdy i niskiego zawieszenia. Mowa tu o samochodach sportowych, a nawet tzw. supersamochodach jak. Klasyczne Lamborghini, Ferrari, Porsche czy McLaren! Wybór jest naprawdę duży. Pamiętaj, że wybrany pojazdy zawsze warto przetestować podczas jazdy próbnej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%