Zamknij
REKLAMA

Upały w pracy

12:44, 28.11.2019 | materiały partnera

Gdy żar leje się z nieba, trudno pracować. W słoneczny letni dzień nasze myśli wędrują w stronę wakacji. Jeśli właśnie zepsuła się klimatyzacja w biurze lub po prostu jej nie ma, organizm odbiera zbyt wysoką temperaturę jako silny stres. Mamy spowolnione reakcje i trudniej przychodzi wymyślanie błyskotliwych rozwiązań. Co możemy zrobić, by przetrwać gorące miesiące w pracy?

Schładzaj ciało

Ulgę w czasie upalnego dnia przyniesie schłodzenie ciała zimną wodą. Aby efekt chłodzenia był jak najlepszy, warto polewać chłodnym strumieniem miejsca, gdzie skóra jest cienka, a naczynia krwionośne znajdują się blisko jej powierzchni. Chłodzić w ten sposób najlepiej nadgarstki i wewnętrzne strony przedramion. Po takiej kuracji najlepiej nie wycieraj rąk. Parująca z nich woda dodatkowo odprowadzi ciepło z powierzchni ciała. Przydatnym gadżetem będzie w czasie lata woda termalna w aerozolu. Możesz szybko odświeżyć się przy biurku. Wystarczy spryskać mgiełką twarz. Nie bój się - kropelki są tak małe, że nie rozmażą makijażu.

Wiatrak w biurze

Popularne wiatraki pokojowe nie są w stanie obniżyć temperatury pomieszczenia, jednak ich podmuch znacznie poprawia komfort przebywania w rozgrzanym biurze. Warto postawić takie urządzenie w pobliżu swojego biurka. Możesz umieścić na drodze strumienia powietrza zamrożoną butelkę z wodą. Ten zabieg odrobinę je schłodzi.

Pij jak najwięcej

Najgroźniejsze w czasie upału jest odwodnienie. Lekarze rekomendują w gorące dni wypijanie nawet 3 litrów płynów. Staraj się jak najczęściej sięgać po szklankę wody. Lepiej nie nawadniaj się słodzonymi napojami, gdyż słabo gaszą pragnienie, a dostarczają pustych kalorii. Jeśli nie lubisz czystej wody, możesz dodać do niej plasterki cytryny, liście mięty lub bazylii, kawałki owoców. Świetnie sprawdzą się także plasterki surowych ogórków. Takie dodatki nadadzą napojowi fantastycznego aromatu i odświeżającego smaku. Doskonale na upały nadają się izotoniki, które ochronią Cię przed wypłukaniem z organizmu cennych minerałów.

Wybierz przewiewny strój

W czasie upałów wiele firm nieco łagodzi reżim formalnego stroju. Dla Twojego komfortu pracy bardzo ważny jest luźny i przewiewny ubiór. Najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny jak len, bawełna czy jedwab. Dzięki nim skóra jest odpowiednio wentylowana i mniej się poci. Luźne fasony znakomicie nadają się na letnie dni. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z wakacyjnym outfitem. Koszulki na ramiączkach i japonki niekoniecznie będą najlepszym wyborem do biura.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%