Zamknij
REKLAMA

W co się nie ubierać na rozmowę o pracę?

12:46, 29.11.2019 | materiały partnera

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to bez wątpienia powód do radości. Spośród całego tłumu osób ubiegających się o dane stanowisko, do tego etapu rekrutacji zakwalifikowanych zostaje zaledwie kilka osób. Szczęśliwcy już zwrócili na siebie uwagę pracodawcy swoim imponującym CV i Listem Motywacyjnym. Pierwsze wrażenia mają więc za sobą i można stwierdzić, że było udane. Co zrobić, by nie zepsuć tego złym strojem podczas spotkania z rekruterem?

Wyróżnij się z tłumu szykiem i dobrym smakiem

Im bardziej popularne jest miejsce, w którym pracodawcy poszukują kandydatów na wolne stanowiska, tym większą popularnością cieszą się oferty pracy. Odpowiadając na ogłoszenie publikowane w serwisach internetowych, jak np. Pracuj.pl, możesz się spodziewać dużej konkurencji. Tym większą radość i satysfakcję można odczuć odbierając telefon lub wiadomość e-mail z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną - wymarzona praca jest w zasięgu ręki!

Bez wątpienia pracodawca zauważył Ciebie w tłumie kandydatów. Podtrzymaj ten efekt i daj się zauważyć również w nielicznej już grupie osób, które przyjdą na rozmowę. Ale zrób to z klasą i w dobrym stylu. Szyk i elegancja sprawdzają się w każdej sytuacji. Nie zawiodą więc i teraz.

Mocne kolory zostaw w domu

Na rozmowę o pracę ubierz się w stonowane kolory. Krzykliwe barwy mogą mieć negatywny odbiór i rozpraszać osobę przeprowadzającą rozmowę. W efekcie będzie ona skupiała się na jak najszybszym jej zakończeniu, zamiast uważnie słuchać Twoich odpowiedzi i poznawać Ciebie jako potencjalnego pracownika.

Polecamy bluzkę lub koszulę w jasnym, pastelowym odcieniu dobranym odpowiednio do karnacji skóry tak, by Twoja twarz wyglądała promiennie, na wypoczętą. Zrezygnuj z kolorów, które podkreślają cienie pod oczami lub nieestetyczne niedoskonałości na twarzy.

Kusa spódnica i głęboki dekolt to nie wsparcie

Panie mogą ulec pokusie założenia na rozmowę o pracę kusej spódniczki lub bluzki z dużym dekoltem. Zwłaszcza gdy taki styl podkreśla atuty ich sylwetki. Warto jednak z nich zrezygnować i sięgnąć po spódnicę, która sięga nieco powyżej kolan, a wycięcie pod szyją w bluzce pozwoli rozmówcy skupić się na wypowiedzi kandydatki.

Wzorzyste rajstopy i odkryte stopy? Nie tym razem

Nawet w upalny dzień panie powinny zadbać o to, by przynajmniej na czas spotkania ich nogi okryte zostały cienkimi rajstopami lub pończochami w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia skóry. Sandały i klapki zamień np. na pantofle lub czółenka na niskim obcasie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%