Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla pracujących rodziców

12:49, 01.12.2019 | materiały partnera

Pogodzenie rodzicielstwa z pracą jest wyjątkowo trudne. Wymaga dyscypliny i doskonałej organizacji czasu. Wiele osób staje przed dylematem czy wybrać rozwój zawodowy, czy poświęcić czas rodzinie. W jaki sposób pracodawcy pomagają pracującym rodzicom?

Benefity dla świeżo upieczonych rodziców

Wielu pracodawców decyduje się na dodatki dla świeżo upieczonych rodziców. Mogą mieć postać wyprawki dla noworodka lub dofinansowań do zakupu rzeczy niezbędnych w pierwszych tygodniach życia dziecka. Niektóre firmy organizują warsztaty dla rodziców związane tematycznie z opieką nad nowo narodzonym członkiem rodziny i wspierają wymianę doświadczeń rodzicielskich między pracownikami.

Opieka, gdy rodzic pracuje

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie ma komu powierzyć opieki nad dzieckiem w czasie, gdy rodzice przebywają w pracy. Pracodawcy w odpowiedzi na te potrzeby pozwalają w wyjątkowych przypadkach przyprowadzać dzieci do biura. Coraz częściej pojawiają się firmowe żłobki czy przedszkola. Placówki zlokalizowane są w pobliżu zakładu pracy. Niekiedy rodzice dostają dofinansowanie do opłaty za pobyt w nich. Niektóre firmy oferują w okresie letnim kolonie i półkolonie dla dzieci swoich pracowników. Takie wyjazdy zazwyczaj są dofinansowane przez zakład pracy. Dzięki temu można niewielkim kosztem zapewnić pociechom wakacyjną rozrywkę.

Event z okazji Mikołajek czy Dnia Dziecka

Wiele firm decyduje się na organizację eventów z okazji Dnia Dziecka lub Mikołajek. To na ogół rodzinne spotkania z różnymi atrakcjami dla najmłodszych. Często podczas takich wydarzeń serwowany jest poczęstunek, a dzieci otrzymują prezenty. Takie wydarzenia są doskonałą okazją do integracji między pracownikami, poznania swoich pociech z dziećmi kolegów z pracy i wymiany rodzicielskich doświadczeń.

Ubezpieczenia, zdrowie, sport

Bardzo powszechnymi benefitami oferowanymi przez pracodawców są ubezpieczenia na życie, karty sportowe czy prywatna opieka medyczna. Wszystkie są częściowo lub w całości dofinansowane przez firmę. Każda z tych pozapłacowych form wynagrodzenia może obejmować także dzieci osób zatrudnionych.

Elastyczny czas pracy

Niektóre firmy mają możliwość zaproponowania pracownikom wykonywania obowiązków w ramach pracy zdalnej. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej elastyczne godziny pracy i jest często doskonałym rozwiązaniem dla pracujących rodziców. Pozwala znacznie łatwiej pogodzić pracę z opieką nad dziećmi. Ta nowoczesna forma zatrudnienia coraz bardziej się upowszechnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%