Zamknij

Obrazy religijne ? jak je wybrać?

12:25, 27.07.2020 | Materiały partnera

Ciężko sobie wyobrazić wnętrza domów katolików bez chociaż jednego elementu religijnego. Obrazy religijne przedstawiają w głównej mierze wizerunki Świętych, ale znajdują się również takie, które ukazują wyjątkowe historie ze Starego i Nowego Testamentu. Wielu z nas decyduje się na zakup takiego obrazu do własnego domu, inni wybierają je dla swoich najbliższych, jednak każdy z nas z pewnością zastanawiał się chociaż raz, jak wybrać odpowiedni egzemplarz. W tym artykule znajdziecie podpowiedzi, jakie kryteria powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru.

 

Obraz religijny – co jest najważniejsze?

Decydując się na taki zakup, powinniśmy zastanowić się jaki święty lub która historia z Pisma Świętego nas najbardziej urzeka, kto jest dla nas lub dla osoby, którą obdarowujemy, religijnym autorytetem. Gdy odpowiemy sobie na to pytanie, wybór powinien być znacznie prostszy, ponieważ mamy już podstawę. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad tym, w jakim stylu powinien być wykonany obraz. Ze względu na ogromną popularność obrazów religijnych możemy je znaleźć w najróżniejszych odsłonach – wykonanych z drewna, szkła, ręcznie malowanych. Jednym ze sklepów z dewocjonaliami, który cieszy się ogromnym uznaniem jest: https://www.holyart.pl. Znajdziecie tu wiele ciekawych obrazów religijnych i nie tylko.

 

Obraz religijny dla dziecka

W momencie, gdy obdarowujemy obrazem dziecko, powinniśmy przyjąć inne kryteria wyboru. Najczęstszym wizerunkiem w takim wypadku będzie obraz z Aniołem Stróżem, który ma za zadanie chronić dziecko przed wszelkim złem. Mając taki obrazek w pokoju, malec będzie czuł się bezpieczniej, a dodatkowo będzie miał on możliwość odmawiania pacierza właśnie w jego kierunku. Warto zaznaczyć, że jeśli kupujemy obrazek z okazji, chociażby chrztu to możemy na niektórych egzemplarzach wygrawerować modlitwę lub specjalną dedykację.

 

Popularne obrazy religijne dla katolików

Warto wspomnieć, jakie obrazy są szczególnie ważne dla katolików. Otóż jednym z najbardziej rozpowszechnionych obrazów, znajdującym się w naszych domach, jest ten z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który ma przypominać domownikom o tym, jak wielką miłością darzy nas Jezus. Innym, wyjątkowo popularnym obrazem dla Polaków jest Matka Boska Częstochowska. Z tym wizerunkiem wiążą się liczne uzdrowienia i cudowne wydarzenia, co świadczy o tym, jak wielką ma moc i dlaczego warto go mieć w swoim domu.

 

Gdzie wieszać religijne obrazy?

Musimy pamiętać, że obrazy z wizerunkami Świętych nie są jedynie ozdobą w naszych domach. Oczywiście fakt, że będą pasowały do naszych wnętrz, jest dodatkowym atutem, jednak nie należy zapominać, że takie obrazy nie powinny być kupowane w celach dekoracyjnych. Powinniśmy wieszać je w miejscach, w których odmawiamy codzienne modlitwy, na przykład w sypialni czy jadalni.

 

Podstawą wyboru obrazu, powinna być decyzja dotycząca wizerunku Świętego, który jest najbliższy naszemu sercu lub osoby, której mamy zamiar taki obraz kupić. Dopiero w drugiej kolejności powinniśmy zastanawiać się nad jego formą, która odpowiada naszym preferencjom. W przypadku kupowania prezentu dla najmłodszych, najbezpieczniej jest kupić obraz z Aniołem Stróżem.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%