Zamknij
REKLAMA

Inflacja nie odpuszcza, Biedronka podnosi ceny. Tyle zapłacimy za ser, ryż i...

15.00, 12.08.2022 Źródło: Twitter / dlaHandlu.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. foto.siecportali.pl
REKLAMA

Jedna z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce - Biedronka - znów podniosła ceny. Dyskont zmienił ceny wielu produktów. 

W trakcie szalejącej inflacji podwyżki cen towarów i usług są naturalne, ale tym razem byliśmy świadkami znaczących podwyżek. 

- Co weekend archiwizuje ceny w Biedronce z Glovo (aplikacja, która umożliwia zamówienie zakupów) Na ogół zmiany były pojedyncze. W tym tygodniu bardzo szeroko - napisał na Twiterze ekonomista Rafał Mundry. 

Opublikował on również zestawienie, które pokazuje zmiany cen poszczególnych produktów. Dyskont podwyżkami objął wiele produktów codziennej potrzeby.

- Sery, twaróg, ryż. prod. z pomidorów, olej (znów). A nawet smalec, ocet i drożdże (po dłuższej stabilizacji). Inflacja nie odpuszcza - stwierdza ekonomista.

Jak donosi Mundry, ser cheddar, który kosztował w minionym tygodniu 8,63 zł teraz dostępny jest za 9,99 zł, podrożały także sery białe i pleśniowe średnio o 40 gr. Za ryż czy makaron zapłacimy ok. 50 gr więcej. 

Podrożały także produkty gotowe - pizza, lasagne czy ravioli. 

- Nie wspominając już, że masło od 2 tyg już jest po 8 zł. Mleko po 3,20zł. A majonez Winiary po 9 zł. To są ceny, które mocno zaskakują. Niektóre pieczywo po dłuższej przerwie też poszło do góry w tym tygodniu - wskazuje ekonomista. 

(Źródło: Twitter / dlaHandlu.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%