Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Łochowa skorzystają z aplikacji, która ułatwi komunikację z urzędem

12:36, 04.03.2021 | Informacja prasowa
fot. UM w Łochowie
REKLAMA

4 marca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Łochowie Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski podpisał umowę z firmą BIT S.A. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Zdzisława Karwowskiego dotyczącą uruchomienia systemu LuPe.

 

LuPe to rozwiązanie, które za pomocą strony www oraz aplikacji mobilnej zapewnia prostą, dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a władzami lokalnymi i odpowiednimi służbami gminnymi. Z systemu korzystać mogą dwa rodzaje użytkowników: zarejestrowani (zalogowani) i anonimowi.

Portal i aplikacja dają możliwość: prostego zgłaszania przez mieszkańców uwag i sygnalizowanie zauważonych zdarzeń z możliwością dokładnego wskazania zlokalizowania miejsca zdarzenia (mieszkańcy mogą zgłosić zdarzenia i awarie dotyczące dróg, oświetlenia ulicznego, itp.), zadawania pytań urzędnikom w różnych mniej formalnych sprawach, publikacji komunikatów skierowanych do mieszkańców (zapowiedzi wydarzeń gminnych, w tym imprez kulturalnych, komunikaty i ogłoszenia urzędowe), publikacja harmonogramu odbioru odpadów z ustawieniem przypomnień.

LuPe usprawnia przyjmowanie od mieszkańców uwag, problemów i propozycji zmian dzięki zastosowaniu prostego formularza. Zasygnalizowane zgłoszenie trafi do kompetentnych osób, ponadto będzie można śledzić jego status. Dzięki wprowadzonemu systemowi będzie można zrobić zdjęcie bądź zgłosić zaistniałą sytuację związaną z życiem miasta i gminy.

Gmina Łochów jest jedną z pierwszych gmin w województwie mazowieckim i pierwszą w powiecie węgrowskim, która podpisała umowę na ten system.

 

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%