Zamknij
REKLAMA

Remont ul. Żeromskiego na finiszu

13:26, 01.09.2021 | Redakcja/PW
Skomentuj PW
REKLAMA

Prace na ulicy Żeromskiego w Węgrowie toczą się na dwóch odcinkach stanowiących dwa etapy inwestycji. Łączna wartość inwestycji, wraz z przebudową ul. Wieniawskiego i ul. Polnej to aż 8 703 565,29 zł. 

Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych i jest realizowana przez Powiat Węgrowski we współpracy z Miastem Węgrów.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Węgrowa borykają się z utrudnieniami wynikającymi z realizacji tego zadania. Jak mówi starosta Ewa Besztak, niedługo plac budowy z centrum miasta zniknie.
- Jako mieszkanka Węgrowa również borykam się z utrudnieniami, ale tak to już jest, że przy realizacji dużych zadań pojawiają się też utrudnienia, za co mogę jedynie przeprosić mieszkańców. Przewidziany koniec całej inwestycji to jesień tego roku, więc mam nadzieję, że już niebawem utrudnienia ustąpią i będziemy mogli się cieszyć z pięknej inwestycji – mówiła Starosta Węgrowski Ewa Besztak. 

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Polnej i Podlaskiej wykonano rondo. Na pozostałym odcinku sfrezowano nawierzchnię, trwają roboty ziemne, budowany jest kanał deszczowy. Przebudowywane są urządzenia kolidujące. Wykonano część robót brukarskich (zatoki postojowe). Z kolei na odcinku w stronę mostu na rzece Liwiec wykonano roboty przygotowawcze, wycięto kolidujące drzewa, sfrezowano starą nawierzchnię, trwają roboty przygotowawcze pod ciąg pieszo – rowerowy oraz parkingi po stronie lewej.
 

(Redakcja/PW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%