Zamknij
REKLAMA

Jutro startuje powiatowa akcja szczepienia dzieci i młodzieży

10:26, 08.09.2021 | PW
Skomentuj
REKLAMA

6 września w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące akcji organizacji szczepień dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia przeciw COVID-19.

W spotkani uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra, Ordynator Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego Szpitala w Węgrowie Tomasz Czerski, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski oraz Naczelnik Wydziału ds. Oświaty – Tadeusz Krupa.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i zbliżającą się czwartą falą pandemii koronawirusa, dyskutowano o możliwości przyspieszenia akcji szczepień młodzieży, tak aby zminimalizować ryzyko zachorowań na COVID na terenie naszego powiatu, a tym samym uniknąć konieczności przejścia na naukę w trybie zdalnym.

We wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski od czerwca b.r. trwa zakrojona na szeroką skalę akcja informacyjna dotycząca szczepień. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej do 10 września chętni uczniowie (za zgodą rodziców) mogą zgłaszać do dyrektorów szkół chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punktach szczepień zlokalizowanych na terenie powiatu.

Podczas spotkania dyskutowano o możliwości przyspieszenia zorganizowania szczepień, tak aby pierwi chętni mogli zaszczepić się jeszcze w tym tygodniu w dwóch puntach szczepień: Węgrów i Łochów.

Dyrektor SPZOZ w Węgrowie przypominał, że szczepienie będzie uwzględniać wszystkie wymogi, w tym:

- obecność lekarza (wywiad),
- wykwalifikowany personel szczepiący,
-  miejsce do  oczekiwania poszczepiennego,
- niezbędny sprzęt do transportu i przechowywania szczepionek,
- środki i sprzęt medyczny zgodne z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

Realizacja szczepień dla chętnych uczniów planowana jest już od 9 września.

(PW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%