Zamknij
REKLAMA

100 lat OSP w Wierzbnie

09:20, 16.09.2021 | Redakcja
fot. OSP Wierzbno
REKLAMA

W niedzielę 5 września strażacy z OSP Wierzbno świętowali swój piękny jubileusz 100-lecia działalności. Wydarzenie było także okazją do oficjalnego przekazania i poświęcenia nowego wozu strażackiego, który do jednostki trafił przed kilkoma miesiącami.

Po uroczystej mszy świętej w intencji strażaków, wydarzenie przeniosło pod remizę OSP, gdzie nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowej tablicy, a później goście przemaszerowali na plac szkolny, gdzie w akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Liw oraz w obecności wielu gości odbyły się dalsze uroczystości. 

Głos zabrał Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, który przywitał zaproszonych gości, a także podkreślił znaczenie działalności jednostki OSP Wierzbno. 100 lat to kawał historii, to także niezliczona ilość interwencji, w których ochotnicy ratują życia, ludzki dobytek i zawsze są do dyspozycji społeczeństwa, gdy tylko pojawia się problem lub zagrożenie. 

Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów – Senator RP Marii Koc, Posła na Sejm Macieja Górskiego, była także posłanka Anna Siarkowska i wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. Zarząd Województwa reprezentowała Elżbieta Lanc. Obecny był także Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, kierownik MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, dyrektor WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszka Kijanczyk, a także reprezentujący brać strażacką Zastępca Komendanta PSP w Węgrowie st.bryg. Dariusz Maciąg i Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Węgrowie Ryszard Gajewski. 

Goście w swoich wystąpieniach gratulowali jednostce, a także życzyli wielu lat prężnej działalności.

Prezent na urodziny jednostki – nowy wóz strażacki poświęcił ks. Proboszcz lokalnej parafii Alfred Wasilak. Później przyszedł czas na okolicznościowe podziękowania, a także odznaczenia. 

fot. OSP Wierzbno

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%