Zamknij
REKLAMA

Nowy samochód dla OSP Starawieś oficjalnie przekazany

10:23, 08.10.2021 | GL
GL
REKLAMA

2 października miała miejsce uroczystość przekazania i poświęcenia nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starejwsi.

Przed dwoma laty obchodzona była rocznica 110-lecia powstania OSP Starawieś. Wtedy to padły słowa o największym marzeniu strażaków ze Starejwsi, czyli posiadaniu większego samochodu ratowniczo- gaśniczego. To marzenie szybko się spełniło i starania o nowy samochód zakończyły się sukcesem. OSP Starawieś w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i coraz częściej bierze udział w akcjach ratowniczych. 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., której przewodzili Powiatowy Kapelan Strażaków ks. Andrzej Falkowski i proboszcz parafii ks. Marek Sidoruk. Po mszy św. uczestnicy wraz z orkiestrą dętą OSP Liw przeszli na plac przed remizą, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Po powitaniu wszystkich uczestników i gości przez prezesa Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, a zarazem Wójta Gminy Bogusława Szymańskiego, nastąpiło przekazanie kluczyków do nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN.

Prezes OSP Starawieś Jacek Ogonowski otrzymał je z rąk Macieja Górskiego posła RP, Anny Kaszuby kierownika Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Agnieszki Kiljańczyk dyrektora Wydziału Zamiejscowego w Siedlcach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Elżbiety Lanc członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, Jarosława Soszyńskiego Komendanta Powiatowego PSP i Bogusława Szymańskiego Wójta Gminy. 

Po poświeceniu samochodu przez ks. Andrzeja Falkowskiego i ks. Marka Sidoruka głos zabrał prezes OSP Starawieś Jacek Ogonowski, który podziękował osobom i instytucjom za pomoc finansową przy zakupie pojazdu, którego koszt wyniósł 810 tys. zł. Prezes w pierwszej kolejności podziękował Senator Marii Koc, która nie mogła w tym dniu uczestniczyć w tej uroczystości, a która jak mówił, nigdy nie odmawia pomocy zwłaszcza gdy dotyczy to strażaków ochotników. Podziękował również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za dotację w kwocie 380 tys. zł, Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej za dotację 180 tys. zł, Samorządowi Województwa Mazowieckiego za dotację 100 tys. zł oraz Radzie Gminy Liw za zaciągniętą pożyczkę w WFOŚiGW na kwotę 150 tys. zł.

Wśród zaproszonych gości byli również obecni Starosta Węgrowska Ewa Besztak, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Ryszard Gajewski, radni Rady Gminy Liw z przewodniczącym Rady Mieczysławem Jaszczurem oraz wiceprezes Powiatowego Banku Spółdzielczego Artur Gago. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele jednostek: OSP Węgrów, OSP Borzychy, OSP Jartypory, OSP Liw, OSP Popielów, OSP Wyszków i OSP Zając.

(GL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%