Zamknij
REKLAMA

Węgrowskie Święto Konia i Jeźdźca

23:12, 11.10.2021 | UM w Węgrowie
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 3 października 2021r. przy kościele pw. św. Ojca Pio odbyło się Węgrowskie Święto Konia i Jeźdźca. Była to okazja do spotkania miłośników jazdy konnej z Węgrowa i okolic. 


W słoneczny poranek na miejscu organizacji zawodów, udostępnionym przez Pana Eugeniusza i Dariusza Kłosów przybyło blisko 30 jeźdźców. Przed rozpoczęciem rywalizacji proboszcz parafii św. Ojca Pio ks. Andrzej Falkowski pobłogosławił uczestników święta. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela życzył bezpiecznych i pełnych pozytywnych wrażeń zawodów.

Wspaniałe i zapierające dech w piersiach popisy jeźdźców oglądała i oklaskiwała zgromadzona publiczność. Realizację przedsięwzięcia finansowo wsparło miasto Węgrów. Firma Agrocentrum ufundowała worki z paszą dla koni startujących w konkurencji w skokach przez przeszkody.
W kategorii mini-LL dla dzieci wygrała Kornelia Liszkiewicz na koniu Ponton. W klasie LL zwyciężyła Dominika Świniarska na klaczy Henrietta. Dominika była również bezkonkurencyjna w klasie L, w której nagrodą był wręczony osobiście przez Pana Pawła Marchelę Puchar Burmistrza Miasta Węgrowa.

W potędze skoku najlepsze okazały się Nina Rowicka, na klaczy Berkampbeja, które pokonały wysokość 130cm. W organizowanych dwóch gonitwach za lisem dla młodszych uczestników lisa złapała Dominika Świniarska a w głównej gonitwie, lisa udało złapać się Anecie Rostek na koniu Cry Hornline. Sędzią zawodów była Pani Izabela Kołtuniak.

Po wręczeniu nagród burmistrz pogratulował wszystkim uczestnikom Węgrowskiego Święta Konia i Jeźdźca, oraz podziękował Państwu Annie i Tomaszowi Górskim i Państwu Ewie i Pawłowi Świniarskim za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.

(UM w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%