Zamknij
REKLAMA

Pies Plus rozpoczął służbę w KPP w Węgrowie

09:56, 09.05.2022 | .
REKLAMA

St. post. Łukasz Pędzich i Plus - policyjny pies patrolowo-tropiący niemal sześć miesięcy wspólnie doskonalili swoje umiejętności. Po intensywnym szkoleniu funkcjonariusz wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym od kilku dni pełnią służbę na ternie powiatu węgrowskiego.

Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych. Od kilku dni Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie posiada w swoich szeregach nowego przewodnika psa służbowego. St. post. Łukasz Pędzich pełni służbę w naszej jednostce od dwóch lat, kilka miesięcy temu został skierowany na półroczne szkolenie, gdzie poznawał umiejętności pełnienia służby z psem. W trakcie sześciomiesięcznego szkolenia policjant szkolił się wspólnie z Plusem – dwuletnim owczarkiem niemieckim. Policjant od dziecka interesuje się zwierzętami, a prywatnie w domu ma również czworonożnego przyjaciela. W trakcie szkolenia funkcjonariusz i jego podopieczny nie tylko zdobywali wiedzę i umiejętności, ale również bardzo dobrze się poznali i ze sobą zżyli. Dzięki temu oboje mają pewność, że mogą na siebie liczyć, nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Nowy „policjant” trafił w szeregi węgrowskiej jednostki dzięki podpisanemu porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Węgrowie za co policjanci serdecznie dziękują. Plus - takie imię służbowe otrzymał owczarek niemiecki, który jest psem patrolowo-tropiącym  wyszkolonym do wyszukiwania zapachów ludzi i do tych celów będzie wykorzystywany.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%