Zamknij
REKLAMA

Wakacje maturzystów i polonez włodarzy

14:13, 11.05.2022 | gw/pw
REKLAMA

29 kwietnia w całej Polsce uczniowie klas maturalnych żegnali się ze swoimi szkołami oraz rówieśnikami. Uroczystego poloneza na płycie rynku zatańczyli także lokalni politycy i samorządowcy: Maria Koc, Paweł Marchela, Marek Renik i Ewa Besztak.


W I LO im. Adama Mickiewicza uroczystość otworzyła dyrektor liceum dr Ewa Dmowska, która przywitała zebranych gości i absolwentów. Głos zabrała także Senator RP Maria Koc oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak. Po zakończonych przemówieniach zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za wybitne wyniki w nauce. Członkowie zespołu Zawierucha wraz z maturzystami przygotowali część artystyczną, po której zebrani przenieśli się na rynek.

29 kwietnia przypada również 231. Rocznica Inauguracji Konstytucji oraz międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji obecni na rynku mogli dołączyć do uroczystego poloneza, który poprowadził zespół Zawierucha. Senator RP Maria Koc w parze z Wicestarostą Markiem Renikiem oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak w parze z Burmistrzem Węgrowa Pawłem Marchelą dołączyli do tańca.

Natomiast w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uroczystość otworzył dyrektor Jacek Nowotniak. O głos zostali poproszeni następujący goście: Senator RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu oraz nauczyciel ZSP Leszek Redosz, komendant PSP w Węgrowie st. kpt. Mateusz Bieniak oraz I zastępca komendanta KPP podinsp. Jacek Chaciak. Po zakończonych przemówieniach zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za wybitne wyniki w nauce. Na zakończenie odbył się występ wokalno-muzykalny w wykonaniu uczniów.


 

(gw/pw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%