Zamknij
REKLAMA

"OSA" tętni życiem w Zawadach

09:29, 26.06.2019 | M.M/Gmina Liw
REKLAMA

W roku ubiegłym Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności. 

W ramach programu, który ma obowiązywać przez dwa lata (2018-2019) można otrzymać dofinansowanie tzw. stref aktywności, które są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W ubiegłym roku Gmina Liw zaplanowała wykonanie dwóch Otwartych Stref Aktywności w miejscowościach Pierzchały i Zawady, na które otrzymała dofinansowanie w wysokości 50%. Obie Strefy posiadają po sześć siłowni plenerowych dla osób dorosłych, plac zabaw o charakterze sprawnościowym dla dzieci, strefy relaksu na których znajdują się stoły do tenisa. Dodatkowo w Pierzchałach powstało boisko trawiaste do gry w piłkę nożną a w Zawadach kosz do gry w koszykówkę.

9 czerwca br. z inicjatywy sołectwa Zawady odbyło się oficjalne oddanie do użytku i poświęcenie placu w tej miejscowości. Wszystkich zgromadzonych powitał Mieczysław Jaszczur, przewodniczący Rady Gminy Liw, który jest także sołtysem Zawad, następnie głos zabrał Wójt Gminy Bogusław Szymański a plac poświęcił ksiądz proboszcz Henryk Sączek. Przybyłym na uroczystość dzieciom kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Dejneka przekazała paczki – niespodzianki. Wśród gości zaproszonych była również obecna Sekretarz Gminy Katarzyna Żelazowska i pracownik Urzędu Ewa Burczyńska. Na zakończenie uroczystości dzieci jak i dorośli mieszkańcy Zawad wypróbowali wszystkie urządzenia zamontowane na placu.

W roku 2019 zostaną wykonane kolejne trzy place na które Gmina otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50 % kosztów budowy. Obecnie trwa już procedura przetargowa. Place czyli tzw. Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Jarnicach, Starejwsi i Szarutach.

(M.M/Gmina Liw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA